Teismas grįžta nagrinėti E. Gentvilo ir Uosto direkcijos konflikto | Diena.lt

TEISMAS GRĮŽTA NAGRINĖTI E. GENTVILO IR UOSTO DIREKCIJOS KONFLIKTO

  • 9

Trečiadienį Vilniaus apygardos teismas grįžta nagrinėti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos 1 mln. 907 tūkst. 4,12 euro ieškinį Seimo nariui, buvusiam uosto vadovui Eugenijui Gentvilui.

Kaip teigiama direkcijos pranešime, žala buvo padaryta netinkamai vykdant Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pasirašytas rangos sutartis su „Klaipėdos hidrotechnika“, „Strabag Wasserbau GmbH“ ir „Rohde Nielsen A/S“.

,,Teismai jau anksčiau konstatavo, kad uosto direkcija nepagrįstai vienašališkai nutraukė sutartį su „Klaipėdos hidrotechnika“ ir „Strabag Wasserbau GmbH“ ir dėl to priteisė šalių pasirašytoje sutartyje numatytą baudą.

Taip pat Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija be pateisinamų priežasčių tiems patiems rangovams nesumokėjo už jų atliktus darbus. Dėl šių priežasčių teismai uosto direkciją įpareigojo sumokėti ne tik už atliktus darbus, bet ir delspinigius, palūkanas bei bylinėjimosi išlaidas“, - rašoma direkcijos pranešime.

Jeigu sutartys būtų tinkamai vykdytos, direkcija ir valstybė nebūtų patyrusi 1,9 mln. eurų žalos, teigiama pranešime.

Priteistas sumas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija šioms bendrovėms teigia jau esanti sumokėjusi.

Ieškinio sumą - 1 mln. 907 tūkst. 4,12 euro sudaro Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija rangovams sumokėtos baudos, delspinigiai, palūkanos bei bylinėjimosi išlaidos.

Pasak E. Gentvilo, ieškinys pateiktas ne Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, o paties vadovo Arvydo Vaitkaus, ir tai yra jo visiškas politikavimas.

,,Už teisybę reikia kovoti, kuomet kėsinasi į tavo turtą ir garbę, reputaciją. Aš kovosiu, tai yra ne uosto direkcijos ieškinys, tai yra Arvydo Vaitkaus ieškinys E. Gentvilui. A. Vaitkus priėmė vienasmenį sprendimą, be ministerijos ir be valdybos žinios, ir bylinėjasi su manimi už uosto direkcijos pinigus“, - anksčiau žurnalistams teigė E. Gentvilas.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

pensininkei

taip, tiesa yra tokia, bet feodalinėje Lietuvoje dabar toks teisingumas ir baudžiamsis kodeksas. O šis plikis kad ir prarado dėžutes, priklausomų liberastų lesyklai fondų pinigus ir pan., bet dar tebeturi krūvą kompromatinių kablių. Ir tikrai nebus paliestas. kaip kad ir jo auklėtinis E.Masliulis.:D)

Anonimas

Labai ilgai tas teismas tesiasi ir Sventojoje smelis jau "ispustytas", gerai kad ledai pajudejo vel, nes zmonems tikrai rupi kuom baigsis si byla.

pensininkė

uostas sumokėjo skolą bet juk kaltas kas vadovavo per jo sprendimus uostas patyrė nuostolių kaip matosi iš straipsnio tai kaltą reikia bausti ne kalėjimu o per kišene ir bauda turi būti proporcinga nuostoliui konfiskuoti turtą tada baigsis visi savivaliavimai kyšininkavimai neteisėti pinigų ir turto įsigijimai kažkaip iš algų nė vienas milijonų nesusikrauna
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS