„Valstiečiai“ rengia interpeliaciją aplinkos ministrui S. Gentvilui | Diena.lt

„VALSTIEČIAI“ RENGIA INTERPELIACIJĄ APLINKOS MINISTRUI S. GENTVILUI

Opoziciniai „valstiečiai“ rengia interpeliaciją aplinkos ministrui liberalui Simonui Gentvilui.

Ministras kaltinamas viešųjų ir privačių interesų painiojimu.

„Parašų dar nerenkame, bet tekstas buvo aptartas su opozicinėmis frakcijomis ir jis bus pateiktas visoms suderinti“, – ketvirtadienį BNS sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Ligita Girskienė.

„Apsispręsime jei ne šią, tai kitą savaitę, ir dar pavasario sesijoje, galbūt net prašysime pratęsti šitą sesiją, teiksime šitą interpeliaciją“, – teigė ji.

Pasak Seimo narės, interpeliacijos tekstas ir klausimai aplinkos ministrui praktiškai parengti.

„Tekstas parengtas, reikia minimalių korektūrų, frakcijos sės, išsakys. Manau, kad šią savaitę turėsime galimybę dar pakalbėti ta tema“, – teigė.

Simonas Gentvilas negali tinkamai vykdyti ministro pareigų vien dėl to, kad jis yra saistomas įvairių interesų, painiojami viešieji ir privatūs interesai.

L. Girskienės teigimu, daugiausia klausimų kelia S. Gentvilo privatūs interesai.

„Tikrai ne vienas faktas surinktas, ir pagal turimą informaciją atrodo, kad Simonas Gentvilas negali tinkamai vykdyti ministro pareigų vien dėl to, kad jis yra saistomas įvairių interesų, painiojami viešieji ir privatūs interesai“, – teigė parlamentarė.

S. Gentvilas teigė matantis ne interpeliaciją, o bandymą „raustis“ po asmeninį gyvenimą.

„Aš jau trečią kartą girdžiu, kad man kelia interpeliaciją. Nei teksto, nei parašų nematau. Kaip suprantu, jokių dalykinių pastabų, o tik rausiamasi po mano asmeninį gyvenimą. Mano draugai jau pradėjo man perskambinėti ir klausti – kodėl jiems skambinėja Seimo narė? Visuomeninės organizacijos man persiuntė raštus, kai dėl manęs renkama informacija, Vyriausiojoje rinkimų komisijoje trys skundai, teismuose apskundimai“, – BNS ketvirtadienį sakė ministras.

„Aš tai lyginu truputį su asmens persekiojimu (...) Vieno žmogaus iniciatyva nukreipta mane sukompromituoti“, – pridūrė jis.

Rausiamasi po mano asmeninį gyvenimą. Mano draugai jau pradėjo man perskambinėti ir klausti – kodėl jiems skambinėja Seimo narė?

Dar šių metų vasarį šešėlinė „valstiečių“ Vyriausybė siūlė savo partijos frakcijai Seime inicijuoti interpeliaciją aplinkos ministrui. Tuomet Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas, šešėlinis premjeras Ramūnas Karbauskis teigė, kad neįsivaizduojama, jog ministerijai gali vadovauti žmogus, darantis spaudimą pavaldžioms įstaigoms.

Tuo metu aplinkos ministras konfliktavo su Aplinkos apsaugos departamento vadove Olga Vėbriene. Vėliau ji atleista dėl neteisingų duomenų pateikimo, kai dalyvavo konkurse eiti departamento direktorės pareigas.

Pagal Seimo statutą, interpeliaciją ministrui gali pateikti ne mažiau kaip penktadalis arba ne mažiau kaip 29 Seimo nariai. Tačiau norint atstatydinti ministrą, būtina surinkti ne mažiau kaip 71 balso.

Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis BNS teigė, kad interpeliacijos klausimas visos opozicijos formate dar nesvarstytas.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

sitiems

visiems libmasiuliams gentvilzydziams ir kt parsidaveliams bylas kelti nes tos interpeliacijos tik juokina pakeisdamos 1 /dinozaura/ ki/tu is tos pacios saikos pagal A rango /dinozaura/ povil joni joja ncio ant politkubisko /krokod ilo/ su vis a vakaru a municija ir gruzinisku vynu kuris ir atriso liezuvi idomu kada masiulis isizios gal jam s i/s ir prikirpo liezuvi ?...

Anonimas

Matosi aferisto veidelis. Prielovio priėlindo tai dabar vagia kišasi sau į kišenes ,kaip ir jo tėvas pragertu veideliu. Obu tokie ,tik tokiems niekįams ir ,,vieta' seime . Į kalėjimą abu Lietuvos naikintojus.

bob

mafiozi
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS