„Valstiečiai“, socialdarbiečiai ir „tvarkiečiai“ sutarė dėl koalicijos | Diena.lt

„VALSTIEČIAI“, SOCIALDARBIEČIAI IR „TVARKIEČIAI“ SUTARĖ DĖL KOALICIJOS

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, socialdarbiečių ir „tvarkiečių“ lyderiai ketvirtadienį pasirašė memorandumą dėl valdančiosios koalicijos, laukia prie šio dokumento prisijungiant ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovų.

„Susitikimas baigėsi pasirašytu memorandumu dėl koalicijos sudarymo ir bendrų darbo principų nustatymo“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė premjeras Saulius Skvernelis, susitikęs su „valstiečių“, socialdarbiečių ir „tvarkiečių“ pirmininkais.

Kalbėjo ir apie postus

„Memorandumas reiškia, kad koalicija tikrai bus, nebent įvyktų taip, kad kažkuriame derybų etape sugebėtų išsiskirti mūsų pagrindiniai principai, pagrindiniai dalykai, bet memorandume jie yra aptarti ir manau, kad koalicija tikrai turėtų būti“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis teigė, kad penktadienį susitiks su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderiu Valdemaru Tomaševskiu, su kuriuo tikisi sutarti dėl būsimosios koalicijos.

„Susitikimas baigėsi pasirašytu memorandumu dėl koalicijos sudarymo ir bendrų darbo principų nustatymo.

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas žurnalistams sakė, kad jo partija pretenduotų į tris ministrų portfelius naujoje Vyriausybėje, pirmiausia – socialinės apsaugos ir darbo.

„Tvarka ir teisingumas“ pretenduotų į du portfelius, teigė šios partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis.

S. Skvernelis sakė, kad atsinaujinus koalicijai Vyriausybės programa nesikeistų ir toliau būtų nukreipta į „socialiai teisingos valstybės tolesnį kūrimą ir mūsų žmonių gyvenimo sąlygų gerinimą“.

„Vyriausybės programa, kaip mes sutarėme, nesikeičia, tik atsiranda korekcijos (priemonių įgyvendinimo) plane, įgyvendinant konkrečių politinių partijų nuostatas“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Premjeras teigė, kad penktadienį su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda aptars savo galimybes likti poste po inauguracijos liepos 12 dieną.

Susitikime Vyriausybėje dar kartą patvirtinta, kad derybų objektas yra visi postai.

R. Karbauskis teigė, kad jeigu Seimo pirmininko pareigos sudarius koaliciją liktų „valstiečiams“, parlamentui toliau tikriausiai vadovautų Viktoras Pranckietis.

„Mes kažkokio pagrindo keisti Seimo pirmininką dėl jo darbo kokybės ir taip toliau neturime, bet vėlgi pasakysiu, kad tai yra derybų objektas, kaip ir visi kiti postai“, – tvirtino „valstiečių“ lyderis.

R. Žemaitaitis sakė, kad jo partija nepretenduos į Seimo pirmininko pareigas, o G. Kirkilas patvirtino, jog tai yra derybų klausimas.

Paklaustas, ar pats siekia šio posto, socialdarbiečių lyderis tvirtino: „Aš nieko nesiekiu, siekiu, kad būtų koalicija. Koalicija jau šiandien iš principo įvyko. Rytoj, tikiuosi, kad prisijungs Lietuvos lenkų rinkimų akcija“.

R. Karbauskis sakė, kad premjeras penktadienį išrinktajam prezidentui galės pranešti, jog „viskas yra tvarkoje su koalicija“, o po šio susitikimo ministras pirmininkas paskelbs apie savo apsisprendimą dėl likimo pareigose.

„Po pokalbio su išrinktuoju prezidentu Sauliaus Skvernelio apsisprendimas bus paskelbtas. Jis pats tai padarys“, – kalbėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

Jis tvirtino besitikintis, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga prisijungs prie valdančiosios daugumos, nes jų vertybės sutampa.

„Jeigu jie prisijungtų, tai būtų logiškas veiksmas“, – sakė R. Karbauskis.

Valdančioji keturių partijų koalicija turėtų 77 iš 141 balso Seime.

V. Tomaševskis neskuba jungtis prie derybų

Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga neskubės jungtis į derybas dėl valdančiosios koalicijos, sako partijos pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

„Tegul pirmiausia susitaria valdantieji. (...) Mes gavome jų kvietimą, analizuojame“, – BNS ketvirtadienį sakė V. Tomaševskis.

Ji nedetalizavo, kada Lietuvos lenkų rinkimų akcija gali pateikti savo poziciją šiuo klausimu ir pridūrė, jog partija niekur neskubanti.

Paklaustas, ar ketina penktadienį susitikti su Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiais V. Tomaševskis atsakė: „Neplanavome“. Tačiau pridūrė, jog pokalbiai gali vykti ir telefonu.   

 

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

rinkejas

gerai ,lai renka daugiau svetimų tai greičiau patį išspirs velniop, jau atsibodo jo snukis eteryje.

Anonimas

galima ir pasamprotauti ,socdemai buvo suskaldyti ,kai landsberginių gaujos apsivogęs šestiorkė paluckis ,buvo pasiustas suskaldyti Brazausko sulipdytą partiją ,vieni socdemai sutiko būti vadovaujami apsivogusio paluckio , būti po anūkėlio padu , kiti atskilo ir liko su Kirkilu ,tai šitie ir sudarė su valstiečiais koaliciją ,o paluckio chebra bus atiduota anūkėlio žinion , nes anūkėlio gauja labai greitai nyksta ,jie laikosi tik klastodami rinkimus ir išvykusio ne išsiregistravusio jaunimo sąskaita ,,,sėkmės valstiečiams dirbti Lietuvai ,,,

NA NA

valstiečiams reikia vienytis prieš landsberginių gaują ,----------tikėkimės , kad Nausėda ne taps landsberginių gaujos stogu ar asmeniniu prezidentu ir dirbs Lietuvos žmonėms ,Per prezidento rinkimus Lietuvos žmonės pasakė ne landsberginių Buhalterei šimonytei ,kuri turėjo tapti jų asmeninė prezidentė, Lietuva balsavo prieš landsberginius ,čia viskas pasakyta ,,,,sėkmės valstiečiams dirbti Lietuvai ,,,,,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS