Vyriausybė paskyrė rentą kadenciją baigiančiai D. Grybauskaitei | Diena.lt

VYRIAUSYBĖ PASKYRĖ RENTĄ KADENCIJĄ BAIGIANČIAI D. GRYBAUSKAITEI

Vyriausybė trečiadienį paskyrė rentą kadenciją baigiančiai prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Liepos 12-ąją inauguravus išrinktąjį šalies vadovą Gitaną Nausėdą, D. Grybauskaitei bus pradėta mokėti beveik 3,7 tūkst. eurų renta.

Ši išmoka bus ne vienintelis 63-ių kadenciją baigusios prezidentės pajamų šaltinis.

Sulaukusi 66-erių, D. Grybauskaitė pradės gauti europinę pensiją už darbą Europos Komisijoje. Neoficialiais skaičiavimais, ši pensija sieks daugiau kaip 3600 eurų prieš mokesčius.

Prezidentei praėjusių metų liepą taip pat paskirta „Sodros“ pensija, siekianti 685 eurus. Prezidentūra teigia, kad savarankiškai D. Grybauskaitė pensijai nekaupė.

Ministrų kabinetas taip pat paskyrė prezidentei apsaugą, keturis aptarnaujančio personalo darbuotojus bei transporto priemonę iki gyvenimo pabaigos.

Kadenciją baigiančiam šalies vadovui aptarnaujantį personalą ir transportą numato Prezidento įstatymas. Konkrečius pareigybių ir transporto priemonių skaičius nustato Vyriausybė.

Prezidentui garantuojamas ir būstas, tačiau D. Grybauskaitė jau anksčiau atsisakė rezidencijos Turniškėse ir žada gyventi savo name Vilniaus rajone.

Rašyti komentarą
Komentarai (74)

eik tu nx

As tikejausi ja pasodins kartu su Eligijumi uz visas aferas...Viltis durniu motina ...

Kęstas

Landsberginių pasaulis griūva. Ukrainos kariai traukiasi iš pozicijų Donbase. Migrantus į Europą kvietusi, Vokietijos kanclerė Merkel dažnai dreba. Grybauskaitė išeina į pensiją, laimingai šypsodamasi. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

Vytautė

Kaip gaila, kad Lietuviai tokie nepraustaburniai. Tam, kad tapti prezidentu, turi daug darbų nuveikti, o komentuojantys, turbūt nelaimingi, televizorių žiūrintys ar telefoną minkantys žmonės. Visų komentarai atspinsi, kad mes apskritai tauta, kuri niekuo nesidžiaugia, arba džiaugiasi, kad žmogaus nuotaika pagauta nuotraukoje ne kokia. Bet turiu žmonės Jus nuvilti. Jums džiaugsmo Jūsų baisūs komentarai nepridės , o tik dar labiau kiekviena jūsų lastelė suvys, nes gerù
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS