Vyriausybė – už specialios agentūros migrantų klausimams steigimą | Diena.lt

VYRIAUSYBĖ – UŽ SPECIALIOS AGENTŪROS MIGRANTŲ KLAUSIMAMS STEIGIMĄ

  • 3

Vyriausybė trečiadienį pritarė pataisoms dėl migrantų priėmimo ir apgyvendinimo sistemos pertvarkos, jomis numatoma kurti specialią agentūrą, kuri rūpintųsi šiais klausimais.

Pasak Vidaus reikalų ministerijos, įstaiga užtikrintų socialinių, apgyvendinimo ir kitų būtiniausių paslaugų migrantams teikimą. Šios įstaigos, taip pat užsieniečių laikinojo apgyvendinimo vietų veiklą koordinuos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad būtinybę turėti aiškesnę migrantų apgyvendinimo tvarką ir tiksliai apibrėžtas institucijų atsakomybes atskleidė neteisėtos migracijos krizė.

„Valstybės sienos apsaugos tarnybos pagrindinė pareiga – ginti ir saugoti mūsų šalies ir Europos Sąjungos išorės sienas, o ne rūpintis migrantų priėmimu ir buitimi. Džiaugiuosi, kad šie svarbūs pokyčiai – finišo tiesiojoje“, – sakė A. Bilotaitė.

Nauja institucija veiks lanksčiai ir prisitaikys prie didėsiančių  ar mažėsiančių migrantų srautų.

Pasak ministrės, migrantų priėmimo funkcijų konsolidavimas leis efektyviau ir tiksliau nukreipti visus būtinus finansinius, žmogiškuosius bei infrastruktūros išteklius, taip pat kokybiškiau įvertinti ir atliepti į mūsų šalį atvykstančių migrantų poreikius.

„Nauja institucija veiks lanksčiai ir prisitaikys prie didėsiančių  ar mažėsiančių migrantų srautų“, – tikina ministerija.

Agentūrai būtų perduota dalis šiuo metu Valstybės sienos apsaugos tarnybos vykdomų funkcijų – migrantų pervežimas į apgyvendinimo vietą, apgyvendinimas, aprūpinimas, sveikatos patikra ir priežiūra, teisinių ir vertimo paslaugų teikimo organizavimas.

Kartu bus keičiamas ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymas, nustatant, kad valstybės garantuojamą teisinę pagalbą užsieniečiams organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija arba jos įgaliota institucija, o ne Migracijos departamentas, kurio priimti sprendimai skundžiami, kaip buvo iki šiol.

Įstatymo pakeitimais tikslinamos ir nuostatos dėl užsieniečių išsiuntimo iš Lietuvos ir užsieniečio maksimalaus sulaikymo termino skaičiavimo. Taip pat užsieniečiams, kuriems suteikta laikinoji apsauga, sudaroma galimybė imtis savarankiško užimtumo veiklos.

Įstatymo Dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimams bei lydintiems įstatymų projektams dar turės pritarti Seimas.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu Valstybės sienos apsaugos tarnybos padaliniuose yra apgyvendinta 110 migrantų, prieglobsčio centruose – 46.

Nauja institucija, atsakinga už migrantų priėmimą, savo veiklą turėtų pradėti 2024 m. liepos 1 dieną.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

VILNIUS

Situacija Vilniuje arti kritinės. Migrantai trečiujų šaliu padaugėjo. Vilnius praranda tapatybę ir saugumą. Londone baltieji sudaro 35%, ir šis miestas pagal išprievartavimus užimą pirmą vietą pasaulyje.

LIETUVA

Migrantai, trečiujų šalių atvykėliai jau kelia chaosas Vilniuje. Pavežėjai, bolt wolt maisto išvežiotuojai nepaiso Ket. Jie neorodo jokios pagarbos žmonėms ar nebdram eismui. Bet kokia garso signalą vairuojančiam vairuotojui grąsina. Vilnius pradeda atrodyti ne Vilnium. Turi būti įvesti ribojimai pavežėjams nemonatiems Lietuvių kalbos. Taip pat polocijs turi atkreipti į migrantų automobilių manevrus kurie sukelia pavojų žmonėms. Mūsų tautybei kyla pavojus, saugumas Vilniaus greitai gali kristi į Malmės, Roterdamo, Londono...

Kuria

Giminaičiams šiltas vieteles

SUSIJUSIOS NAUJIENOS