Pirmenybė skiepijant nuo COVID-19 bus teikiama kariams ir sportininkams | Diena.lt

PIRMENYBĖ SKIEPIJANT NUO COVID-19 BUS TEIKIAMA KARIAMS IR SPORTININKAMS

Pirmenybė skiepijant nuo COVID-19 bus teikiama ir į tarptautines misijas siunčiamiems kariams bei olimpinės ir paralimpinės rinktinių sportininkams.

Penktadienį Vyriausybė pasitarime pritarė tokiam Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui.

Kaip teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, prioritetai koreguojami sulaukus Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinės sportininkų asociacijos prašymų. Tam, pasak ministro, pritarė ir trečiadienį posėdžiavusi Vyriausybės patariamoji Ekspertų taryba, išskyrusi, kad dėl šių grupių reikia „ne kažkokių epidemiologinių, o politinių sprendimų“.

„Yra pasiūlymas pritarti, kad į sąrašus būtų įtraukti aukšto meistriškumo sportininkai kandidatai į Lietuvos Respublikos rinktines, atstovausiančias Tokijo olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse, įtraukti jų trenerius ir kitą privalomą olimpinių ir paralimpinių žaidynių personalą. Ir antra – Lietuvos Respublikos kariai, kurie yra siunčiami į tarptautines operacijas“, – Vyriausybės pasitarime sakė ministras.

Anot jo, abiem atvejais kalbama apie „po keletą šimtų žmonių“.

Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė, kad sprendimai dėl olimpiečių reikalingi šiems rengiantis ir užsitikrinant galimybę dalyvauti žaidynėse, jei jos bus organizuojamos.

„Karių atvejų, yra specifinis išvykimas ten, kur nebūtinai tuo skiepu bus kas pasirūpina atėjus eilei“, – tvirtino ji.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pabrėžė, kad paskiepyti sportininkus reikėtų kuo greičiau, kadangi skiepai „blogina sportinius rezultatus“, ypač neįgaliesiems.

Tuo metu krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas tvirtino, kad į  misijas išvykstančių karių rotacijos trunka ir pusmetį, o vietovėse, į kurias vykstama, epidemiologinė situacija „nėra pati geriausia“.

Šiuo metu prioritetine tvarka skiepijami medikai, aukščiausios rizikos pacientai, slaugos ir globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, savanoriams. Po jų vakcinavimo prioritetai numatyti mobiliuosiuose punktuose ir karščiavimo klinikose dirbantiems asmenims, vaistinių darbuotojams ir kt. Po šių specifinių grupių, prioriteto tvarka būtų skiepijami visi vyresni nei 65-erių gyventojai, pradedant nuo vyriausiųjų.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje pirmąja COVID-19 vakcinos doze jau paskiepyta 38 tūkst. gyventojų.

 

 

GALERIJA

  • Pirmenybė skiepijant nuo COVID-19 bus teikiama kariams ir sportininkams
Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Akli veda aklus tiesiai i bedugne

Visi siai dienai zino, kad tai yra eksperimentine vakcina, kuri nera net vakcina. Ir ja vakcinuoti nusikaltimas. Po kurio laiko tai bus pripazinta, nes detis nebus kur. Ir musu valdantieji, kaip niekur nieko sakys ok. Mes nezinojome, kad dareme nusikaltima,kad tai genocidas. Pas mus nera savu smegenu, savu mediku. Ir mes neatsistatydinsime, viskas yra gerai.

Tikrai valdzios patyčios

Sportininkai jiems svarbiausi, pramogų reikia. Jauni, sveiki, išgyvens ir taip.

Anti valdzia

Nu taip, kariai ir sportininkai kartu su gydytojais daugiausiai mirsta :))))) dalinkite senjorams ir kitiems pazeidziamiems kaip kad daro issivysciosios vakaru salys.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS