Advokatams, notarams ir antstoliams nebereikės privalomai tikrintis sveikatos | Diena.lt

ADVOKATAMS, NOTARAMS IR ANTSTOLIAMS NEBEREIKĖS PRIVALOMAI TIKRINTIS SVEIKATOS

  • 3

Seimas atsisakė šiuo metu įstatymuose įtvirtintų sveikatos reikalavimų asmenims, siekiantiems tapti advokatais, notarais ir antstoliais, bei šią veiklą jau vykdantiems asmenims. Atitinkamai atsisakyta ir periodinių kas penkerius metus vykdomų privalomų sveikatos patikrinimų.

Tai numatyta ketvirtadienį Seimo priimtose Advokatūros, Antstolių ir Notariato įstatymų pataisose, kurias inicijavo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras.

Jo teigimu, taip siekiama sumažinti kliūtis vykdyti advokatų, notarų ir antstolių profesines veiklas.

„Atestacijų metu galima įvertinti viską – dalykinius klausimus ir taip pat gebėjimą vykdyti pareigas, o į tai kartais įeina ir tam tikra asmens psichologinė būklė. Advokatūroje taip pat – kai gaunamas skundas dėl advokato, jie turi savo komisijas, jos taip pat gali įvertinti. Ir jei kyla klausimas – laikinai ar visam laikui suspenduoti tokio advokato galimybę teikti paslaugas“, – sako S. Šedbaras.

Pasak jo, Teisingumo ministerija pasiūlius, nuspręsta šias nuostatas taikyti visoms trims panašiu modeliu dirbančioms institucijoms: Advokatūros tarybai, Notarų rūmams ir Antstolių rūmams.

„Sutarėme, kad ta papildoma administracinė našta, kuri nieko neduoda, būtų keičiama į kitą modelį, kuris veikia pagal kitas tų pačių įstatymų nuostatas – periodinės atestacijos, etikos, drausmės komisijos ir pan. Šis modelis būtų daug efektyvesnis nei kas kelerius metus pateikiami popieriukai“, – įsitikinęs  Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas S. Šedbaras.

Įstatymų pataisos įsigalios 2022 m. sausio 1 d.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Vysnia ant torto

Nors psichinine sveikata butina tikrinti. Privaloma!!! Vienas psichinis ligonis, advokato padejejas jau gan senokai Kaune siauteja. Baisu.

... o ar

šitas potvarkis nesukels didžiulės grėsmės Lietuvos Tautai iš vienos iš pagrindinių institucijų, turinčių ginti visuomenę ir vykdyti teisingumą bei įstatymus? Ar mums to dar ir betrūko - bepročių teisėsaugos ir teisėtvarkos srityje siautėjimo? Ir taip jie susikompromitavę iki ausų ir dar biški:D)...Šiaip-ar-taip, o būtent psichiką tikrai reikia tikrinti. Visų teisininkų, juristų ir t.t. iš eilės.Be kalbų

Anonimui Pydarui

Nes, jie karaliauja.............

SUSIJUSIOS NAUJIENOS