Antstolių veiksmus ir informaciją apie skolas bus galima sekti elektroniniu būdu | Diena.lt

ANTSTOLIŲ VEIKSMUS IR INFORMACIJĄ APIE SKOLAS BUS GALIMA SEKTI ELEKTRONINIU BŪDU

Pritaikius naująsias elektronines priemones antstolių veiksmus bus galima sekti elektroniniu būdu, informacija apie skolas žmones pasieks greičiau ir bus skaidresnė, trečiadienį pranešė Teisingumo ministerija.

Anot ministerijos, nuo šiol bylose dalyvaujantys asmenys galės visą aktualią informaciją apie antstolių priimtus sprendimus ir jų eiliškumą sužinoti nuotoliniu būdu.

Tai bus galima padaryti interneto svetainėje www.antstoliai.lt, prisijungus per elektroninę bankininkystę arba patvirtinus tapatybę elektroniniu ar mobiliuoju parašu. Skolininkai ir išieškotojai galės susipažinti su byla bei matys, kada ir kokius veiksmus atliko antstolis.

Taip pat pranešama, kad didžioji dalis skolų iki 1 tūkst. eurų išieškojimo dokumentų bus siunčiama per antstolių informacinę sistemą ir elektroniniu paštu, todėl greičiau pasieks gavėją ir nebereikės mokėti už jų įteikimą.

Didesnių nei 1 tūkst. eurų skolų dokumentai bus siunčiami paštu ir įteikiami asmeniškai, tačiau bus informuojama, kad vėlesni dokumentai žmones pasieks elektroninėmis priemonėmis.

„Žengėme dar vieną svarbų žingsnį, kad antstoliams perduoti teismų sprendimai ir kiti vykdomieji dokumentai būtų įvykdyti skaidriai, greitai ir mažėtų skolininkų bei išieškotojų išlaidos už antstolių veiksmus“, – pranešime cituojamas teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Jo teigimu, pokyčiai leis išvengti nesusipratimų ir proceso vilkinimo.

„Suinteresuoti asmenys elektroninėje erdvėje galės matyti bylos eigą, susipažinti su antstolių patvarkymais, jiems nebereikės vykti į antstolio kontorą. Aiškumas padės išvengti ir galimų nesusipratimų, proceso vilkinimo“, – pridūrė ministras.

Pagal ministro priimtus sprendimus, antstoliai nuo šiol dokumentus turi rengti Antstolių informacinėje sistemoje arba juos įkelti į sistemą per penkias darbo dienas.

Pasak ministerijos, nuo kitų metų taip pat įsigalioja Civilinio proceso kodekso pakeitimai, kurie išplės informacinės sistemos funkcijas – sistema vykdomuosius dokumentus dėl skolų išieškojimo paskirstys antstoliams, o visų vieno asmens skolų išieškojimą vykdys tas pats antstolis.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS