A. Anušauskas: „Bayraktaras“ – jau Lietuvoje! | Diena.lt

A. ANUŠAUSKAS: „BAYRAKTARAS“ – JAU LIETUVOJE!

  • 112

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pranešė, kad Ukrainos gynybai skirtas kovinis dronas „Bayraktar“ jau pasiekė Lietuvą. „Vanago“ vardu pavadintas dronas bus pristatytas per Lietuvos Valstybės dieną, o vėliau keliaus į Ukrainą.

„Bayraktaras „Vanagas“ su visa ginkluote – jau Lietuvoje! Liepos 6 d. 14 val. Šiaulių aviacijos bazėje bus oficialus pristatymas ir pamatymas, kad piliečių iniciatyva gali kalnus nuversti ir Vanagu sugrįžti. Tolimesnis jo kelias – į Ukrainą“, – nurodė ministras.

Primename, kad visuomenininkas Andrius Tapinas inicijavo paramos Ukrainai akciją, kurios tikslas buvo surinkti 5 mln. eurų koviniam dronui „Bayraktar“ įsigyti. Šis ginklas pasiteisino Ukrainos karinėms pajėgoms atremiant okupacinę Rusijos kariuomenę. Lėšos buvo surinktos per tris dienas.

Birželio pradžioje vykusių derybų metu buvo sutarta, kad moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ Turkija padovanos Lietuvai. Lietuvos krašto apsaugos ministerija droną apginklavo raketomis ir visas krovinys atskraidintas į aviacijos bazę Šiauliuose.

KAM nuotr.

KAM spaudos konferencija dėl „Bayraktaro“

Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

Šiam orlaiviui lėšas rinko Lietuvos piliečiai, tačiau įkvėpta idėjos, „Bayraktar“ gamintoja Turkijos bendrovė „Baykar“ nusprendė jį padovanoti. Nepilotuojamo orlaivio apginklavimui skirta 1,5 mln. eurų iš suaukotų 5,9 mln.

GALERIJA

  • A. Anušauskas: „Bayraktaras“ – jau Lietuvoje!
  • A. Anušauskas: „Bayraktaras“ – jau Lietuvoje!
KAM nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (112)

Tadas

Siaip tai reikia po visus lietuvos miestus ir miestelius vezioti bairahtara. Visi nori pamatyti. Dar i Palanga nuvezt reiktu,ten dabar daug zmoniu.

vaje. vaje

moskolius darys viska, kad nepasiektu Kijevo.

bybiaktaras

deduko kelnese
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS