Apeliacinio teismo pirmininkui E. Žironui – drausmės byla | Diena.lt

APELIACINIO TEISMO PIRMININKUI E. ŽIRONUI – DRAUSMĖS BYLA

  • 1

Nacionalinėje teismų administracijoje posėdžiavusi Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK), apsvarsčiusi Teisėjų tarybos ir Seimo nario Naglio Puteikio teikimus, nusprendė iškelti drausmės bylą Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkui Egidijui Žironui.

Ar Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkui TEDK iškelta drausmės byla yra pagrįsta, dar spręs Teisėjų garbės teismas, antradienį paskelbė Nacionalinė teismų administracija.

Taip pat TEDK nariai nusprendė toliau aiškintis, ar kiti į restoraną Kaišiadoryse važiavę Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai, atsiskaitydami su teismo kancleriu už vakarienę tik šiam klausimui iškilus į viešumą, laikėsi Teisėjų etikos kodekso reikalavimų. Teisėjai bus kviečiami į artimiausią TEDK posėdį, vyksiantį birželio mėnesį Nacionalinėje teismų administracijoje.

Sausį Lietuvos apeliacinio ir kitų teismų teismo teisėjai, grįždami iš Kauno į Vilnių, vakarieniavo pas vienu turtingiausių Kaišiadorių verslininkų įvardijamą Algimantą Radvilą. Dienraštis „Lietuvos rytas“ yra pranešęs, kad verslininkui priklausančiame pramogų centre teisininkai vaišinti įvairiais patiekalais, alkoholiniais gėrimais, jiems grojo muzikantai. Už vaišes teisėjai nemokėjo, tai esą padarė dabar jau buvęs Apeliacinio teismo kancleris Juozas Akstinas. Paviešinus šį įvykį kancleris pasitraukė iš pareigų. Jis tikina čekio neišsaugojęs.

Teisėjų tarybos sudaryta speciali komisija nustatė, kad vakarienę organizavo tuometinis Lietuvos apeliacinio teismo kancleris J.Akstinas su teismo pirmininko E.Žirono žinia ir pritarimu.

Įvertinusi visas aplinkybes, TEDK konstatavo, kad teismo pirmininkas E. Žironas nesilaikė Teisėjų etikos kodekse įtvirtintų pareigingumo, pavyzdingumo, padorumo, sąžiningumo ir nesavanaudiškumo principų reikalavimų. Taip pat TEDK nusprendė, kad E. Žironas, kaip teismo vadovas, nesugebėjo atlikti savo pareigų nepriekaištingai ir profesionaliai.

Komisijos nariai konstatavo, kad būdamas vienas iš vakarienės organizatorių, E. Žironas ignoravo teisėjų keliamus klausimus dėl atsiskaitymo už vakarienę su kancleriu ir leisdamas teismo darbuotojui apmokėti už ją iš savo asmeninių lėšų, pažeidė sąžiningumo ir nesavanaudiškumo principą bei sukėlė viešųjų ir privačių interesų konfliktą. Tokiu savo elgesiu teismo pirmininkas neužtikrino teisėjo profesijos garbės ir prestižo išsaugojimo.

Penkerių metų E.Žirono kadencija baigiasi birželį, parlamentarai praėjusią savaitę pradėjo svarstyti prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymą atleisti E.Žironą pasibaigus kadencijai.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Diedas

Niekas nepaniegs, kad jie įstatymų nežino. Reiškia daro pyktavališkai, žinodami apie galimą nusikaltimą.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS