Ministerija: Vijūnėlės „dvaro“ išsaugojimas pažeistų įstatymą | Diena.lt

MINISTERIJA: VIJŪNĖLĖS „DVARO“ IŠSAUGOJIMAS PAŽEISTŲ ĮSTATYMĄ

Vijūnėlės „dvaro“ išsaugojimas, kaip prašo pastatą perimti norinti Druskininkų savivaldybė, sukeltų prielaidas pažeisti įstatymus ir viešąjį interesą.

Tokią nuomonę išsakė Aplinkos ministerija, įvertinusi Druskininkų valdžios prašymą perimti visuomenės reikmėms teismo nurodytą nugriauti Vijūnėlės „dvarą“.

Ministerijos kanclerio Armino Mockevičiaus pasirašytame rašte pažymima, kad neteisėtai pastatytu statiniu disponuoti draudžiama, o įsiteisėję teismų sprendimai – visiems privalomi ir turi būti vykdomi.

„Druskininkų savivaldybės ir Seimo narių siūlymas perimti ginčo pastatą savivaldybės nuosavybėn sudaro prielaidas Civilinio kodekso pažeidimui, o tai suteiktų pagrindo spręsti dėl imperatyvių įstatymų nuostatų ir viešojo intereso pažeidimo“, – sakoma rašte.

Aplinkos ministerijos rašte nurodoma, kad Teisingumo ministerijos pateiktoje nuomonėje irgi pasisakoma, jog šiuo atveju turi būti atsižvelgta į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) sprendimą.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas liepos viduryje antrą kartą paskelbė, kad vadinamasis Vijūnėlės dvaras turi būti nugriautas, tačiau Druskininkų valdžia toliau deda pastangas, jog pastatas būtų išsaugotas.

Druskininkų valdžia liepos pabaigoje šiuo klausimu kreipėsi į Vyriausybę dėl galimybės pastatą perimti visuomenės reikmėms, jame įrengiant M. K. Čiurlionio menų mokyklą. Išvadą dėl šio prašymo pavesta parengti Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms.

Premjeras Saulius Skvernelis ir aplinkos ministras Kęstutis Mažeika yra sakę, kad teismo sprendimo turi būti laikomasi ir pastatas turi būti nugriautas.

Vijūnėlės „dvaro“ savininkas verslininkas Žilvinas Povilonis griovimo darbams jau yra nusamdęs rangovą, tačiau pats teigė pritariantis siūlymui pastatą perimti visuomenės reikmėms.

Verslininkas dėl žalos atlyginimo už nugriautą pastatą yra kreipęsis į Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmus ir nurodo, kad žala siekia 1,8 mln. eurų.

Ž. Poviloniui, Druskininkų merui Ričardui Malinauskui ir jo patarėjui Aivarui Kadziauskui yra pateikti įtarimai teisėjų korupcijos byloje. Joje nagrinėjamas ir epizodas, kad Vijūnėlės kad „dvaro“ byloje galėjo būti mokami kyšiai.

Rašyti komentarą
Komentarai (15)

Manau

Kad Karbauskiui padovanokite šį dvarą,tai tuojau atsiras pataisa įstatyme.

...

Negalima nacionalizuot to kas neturi TEISĖTO savininko ("Neteisės pagrindu teisė neatsiranda"); bešeimininkį turtą reikia tiesiog nusavinti valstybės naudai. Taip, ten kažkas kažką nelegaliai darė, tai jiems dar reikia išrašyt BAUDĄ už padarytą žalą Gamtai.

Pochliavichius

tai dar nenugriautas dvaras? Teks skverneliui sprogdintojus iskviesti, kad padarytu tai ko neistengia savininkai.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS