Apsilankymas prie ežero apkarto: sulaukė draudimo maudytis ir spjūvių į veidą | Diena.lt

APSILANKYMAS PRIE EŽERO APKARTO: SULAUKĖ DRAUDIMO MAUDYTIS IR SPJŪVIŲ Į VEIDĄ

Karštą vasaros dieną prie Mergežerio ežero su nepilnamečiu sūnumi apsilankiusiam Rimantui Kuksai atsigaivinti vandenyje taip ir nepavyko. Vyro dieną sugadino nemalonus konfliktas.

Draudė maudytis

„Su sūnumi mėgstame lankyti ežerus, tad šį kartą nusprendžiau jam parodyti vietas, kuriose prabėgo visa mano vaikystė. Norėjome išsimaudyti ežere, – praėjusį penktadienį prasidėjusios kelionės pradžią prisiminė paskutinį kartą prieš 28-erius metus šio ežero apylinkėmis besigėrėjęs 47-erių metų vyras.

Kaip portalui pasakojo R. Kuksa, atvykus prie ežero jį gerokai nustebino pasikeitę vaizdai – šalia vandens telkinio atsirado naujų sodybų – tad sutiktos moters jis paklausė, ar pasibaigus keliui galėtų palikti automobilį ir nueiti pasimaudyti. 

„Ji iškart pareiškė, kad čia yra privati valda ir jokių maudynių nebus. Patarė neprisiminti tų senų laikų, kai viskas buvo leidžiama“, – vyras pripažįsta, kad įtampai augant teko ir apsižodžiuoti.

Netrukus ji jau mėtė mūsų ant kranto paliktus šortus ir plaukimo reikmenis. Ji dar spjovė sūnui ir į veidą.

Anot pašnekovo, į tolesnį konfliktą jis su sūnumi veltis nepanoro, tad nuvažiavo prie kitos sodybos. Palikę automobilį vyrai palei mišką krantu patraukė išsimaudyti. „Pasimėgauti vandens malonumais nusprendėme apie 200 m nuo sodybos „Trys ežerai“, kurioje ir sutikome į konfliktus linkusią moterį. Pradėjome maudytis ir pastebėjome ją atbėgančią – ji rėkė, kad išliptume iš ežero, nes išmėtys mūsų drabužius. Netrukus ji jau mėtė mūsų ant kranto paliktus šortus ir plaukimo reikmenis“, – kaip pasakoja R. Kuksa, iš vandens iššokęs jo sūnus čiupo mobilųjį telefoną ir nufilmavo įsiplieskusį konfliktą.

Vaizdo įraše matyti, kaip moteris pakeltu tonu ranka mosteli į, jos teigimu, privačią teritoriją, užsimoja ją filmuojančiam vaikinui, išvadina jį nemaloniais žodžiais. 

„Ji dar spjovė sūnui ir į veidą, – prisiminė R. Kuksa ir pridėjo. – Aš suprantu, kad jei ežeras yra išnuomotas ir jame noriu žvejoti, tai turiu gauti savininko leidimą tai daryti, tačiau apie draudimus maudytis girdžiu pirmą kartą.“

Išvadino chamu 

Portalui susisiekus su sodybos „Trys ežerai“ atstovais, jie atsisakė komentuoti įsiplieskusį konfliktą. „Pasakysiu tiesiai šviesiai – nenoriu šia tema kalbėti. Jis yra chamas ir nemoka gražiai elgtis, tai apie jį aš net nenoriu kalbėti. Tegul jis išmoksta gyventi, gerbti žmones, kurie dirba. Ir nereikia mano pinigų skaičiuoti ir Sibiru gąsdinti“, – rėžė telefonu atsiliepęs vyras ir nutraukė pokalbį. 

Visgi kalbesni buvo policijos pareigūnai, kuriuos penktadienį, įvykus konfliktui, ir išsikvietė pati sodybos atstovė. Švenčionių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Linas Matulevičius portalui tikino, kad pranešimą policija gavo penktadienį, 16.30 val. „Sodybos savininkė pranešė, kad į privačią teritoriją atvažiavo svetimi asmenys. Anot jos, jie norėjo statyti palapinę ir privačioje teritorijoje susikurti laužą. Vyrai nenorėjo išeiti iš teritorijos, tad kilo žodinis konfliktas“, – policijos atstovas teigė, kad nė vienas asmuo, dalyvavęs konflikte, pareiškimo policijai neparašė. Ir pridūrė, kad anksčiau skundų apie šios sodybos savininkų netinkamą elgesį nėra gavę: „Jie su vietiniais gyventojais geranoriškai sutaria – anksčiau leisdavo jiems maudytis. Jokių problemų policijai nėra žinoma.“

Tiesa, pats R. Kuksa piešia šiek tiek kitokį šios sodybos savininkų portretą. „Vienas vyras pasakojo, kad jam neleidžia mėgautis vandens malonumais ir nenusistebėjo, kad ir mus išvarė bei iškvietė policiją. Teko girdėti, kad vienai moteriai su mažais vaikais, panorusiai čia praleisti laiką, buvo grasinama ir ginklu“, – sakė R. Kuksa. 

Žada patikrinti, ar pliažas neužtvertas

Nacionalinės Žemės tarnybos Švenčionių skyriaus vedėja Marija Levarauskienė paaiškino, kad Mergežerio ežeras nėra privatus, jis priklauso valstybei. Anot jos, net ir privačiame sklype turi būti palikti 5 metrai nuo telkinio kranto, kad žmonės galėtų prie jų prieiti. „Prie šio ežero valstybei priklausančių stovyklaviečių nėra, tad statyti palapinių čia negalima. Tačiau šalia sodybos „Trys ežerai“ sklypo yra paliktas bendro naudojimo pliažas. Prie šio pliažo yra numatytas privažiavimas. Per sodybą yra numatytas priėjimas prie ežero, kuris turi būti atviras visuomenei. Šis nemažas pliažas ribojasi su Ignalinos rajono savivaldybe“, – aiškino specialistė.

Skyriaus vedėja patikino, kad institucija sulaukė pretenzijos dėl šios sodybos savininkų veiksmų, tad artimiausiu metu žada patikrinti, ar šis pliažas nėra užtvertas tvoromis. „Patikrinsime, ar paliktas pravažiavimas iki ežero, ar nelaksto šunys“, – M. Levarauskienė tikino, kad dėl šios sodybos savininkų veiksmų buvo gautas ir dar vienas skundas - tiesa, prieš maždaug dešimtmetį. 

Prie šio ežero šį savaitgalį besilankiusi M. Levarauskienė norintiems pasigėrėti apylinkėmis siūlo atvykti prie Kačėniškės piliakalnio. „Tai yra kitoje ežero pusėje, nei įsikūrusi „Trys ežerai“ sodyba. Maudžiausi ir manęs niekas neišvarė. Beje, nuo čia atsiveria nuostabus vaizdas, o ir pievos nušienautos.“

Rašyti komentarą
Komentarai (50)

Alicija

Kaip matau video tai tikrai yra sodybos trys ežerai šeimininko žmona Janina Dąbrowska, ir aš deja irgi turiu nemalonios patirties su šiais šeimininkais. Teko isikurianciai kaimo turizmo sodybai siūti užuolaidas ir kita tekstilė, deje jau praėjus ne vieneriems metams negaunu atsiskaitymo. Tai apie kokia pagarba darbui šį ponia gali kalbėti. Jaučiuosi apgauta, kai kartais pagaliau pavyksta prisiskambinti ir pasirašyti bent pailsėti sodyboje su vaikais tai įsirėžia kad 200 eurų parą ir vietų jau neturi laisvu. Tai atsiprašau, turint 5 namelius nuomai jau per vieną savaitgalį man skola gali grąžinti. Išklausiau dar ne tokio įžūlaus paaiškinimo kad svetimų pinigų neskaiciuociau. Gėda tokiems ponams! Pasiėmė europine parama kaimo turizmui įsirengti, bet atrodo įsirengė tik sau ir savo vaikams ir anūkams gražu vasarnamį. O jai nuomoti tai tik diputatams ar kokiems valdininkams, juk eilinis pilietis per prastas klientas... Darykite išvadas patis. Tobulų žmonių nėra, bet būti tokiems nagliems..

Saulius - antras komentaras

Mūsų sodyboje apsilankiusiam olandui neišdildomą įspūdį paliko du dalykai. Pirmas - kad pamatė tradicinį lietuvišką šulinį ir pats pasisėmė vandens (prieš tai dar reikėjo dar jam parodyti, kaip tą padaryti). Ir antras - kad jį apšaukė kaimo boba už tai kad ėjo maudytis į valstybinį ežerą. Prašymas visiems valdininkams - neaiškinkit mums apie mūsų teises, esam raštingi ir patys jas žinom. Geriau patarkit, kaip sutvarkyti tokius personažus, kurie "prichvatizuoja" valdiškus ežerus ir pažeidinėja įstatymus. Vienas konkretus patarimas - pastatykit ženklą, kad toje vietoje prie Mergežerio yra poilsiavietė (ji visados buvo ir ji niekur nedingo). Ir dar pastatykit Švenčionių pabaigoje stendą su Sirvetos regioninio parko stovyklavietėmis, poilsiavietėmis ir lankytinomis vietomis (tas stendas visuomet stovėjo, bet kažkur pradingo prieš pora metų).

Saulius

Visai nestebina sutuacija į kurią pateko R.Kuksa. Mes kasmet susiduriame su analogiška situacija ir kiekvienąkart "Trijų ežerų" šeimininkė (ar ji iš tikrųjų yra šeimininkė niekas nežino, nes niekados neprisistato) piktybiškai pažeidinėja mūsų teises: draudžia eiti valdišku keliu prie Mergežerio ("tai mūsų kelias"), draudžia maudytis valstybiniame ežere esančiame regioniniame parke ("čia mano ežeras"). Ir visa tai daroma įžūliai apšaukiant žmones ir grąsinant, kad "aš jums iškviesiu". Mano motina, kuriai virš 80 metų ir kuri kartą "išdrįso" išsimaudyti valstybiniame ežere buvo apšaukta, jos drabužiai, raktai, mobilus telefonas išmėtyti krante. Kas įdomiausia, kad ta persona įsigudrina iškviesti policiją ginti savo neteisėtus veiksmus. O valdininkė, tarsi atstovaudama tos moteriškės interesus, pasiūlo maudytis kitoje Mergežerio pusėje. Tęsinys kitame komentare.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS