Politiniams kaliniams ir tremtiniams prezidentas dėkojo už laisvės idėjos puoselėjimą | Diena.lt

POLITINIAMS KALINIAMS IR TREMTINIAMS PREZIDENTAS DĖKOJO UŽ LAISVĖS IDĖJOS PUOSELĖJIMĄ

  • 34

Sveikindamas politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų sąskrydžio dalyvius Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda dėkojo už laisvės idėjos puoselėjimą ir jos perdavimą jaunajai kartai, taip pat aktyvią pilietinę veiklą.

Anot prezidento, kasmetinis sąskrydis „mums visiems primena ilgą Lietuvos kelią į nepriklausomybę ir sudėtas nesuskaičiuojamas aukas“.

„Dėkoju Jums už tai, kad metai iš metų puoselėjate laisvės idėją ir perduodate ją jaunajai kartai. Tėvynės meilė, išsaugota istorinė atmintis, aktyvi pilietinė veikla – tai Jūsų dovanos mums visiems. Iš Jūsų mes mokomės, kaip išlaikyti aiškią moralinę laikyseną ir ryžtingai siekti užsibrėžtų tikslų. Visada buvote ir liksite tie, kurie neleidžia Lietuvai iškrypti iš kelio“, – sakė G. Nausėda.

Pasak prezidento, šiomis dienomis, kai su nerimu sekamos naujienos „iš priešo žiauriai puolamos ir draskomos Ukrainos, mums vėl reikalingas toks ryžtas, kokį Jūs demonstravote daugelio negandų ir išbandymų akivaizdoje“.

„Linkiu, kad Jūsų pavyzdys ir toliau būtų įkvėpimo šaltinis visiems Lietuvos žmonėms. Tegul per amžius mus lydi vienybė ir drąsa kovoti už tai, kuo tikime. Ir tegul mūsų laisvės priešai mato, kad Lietuvoje tebėra gyva rezistencijos dvasia“, – kalbėjo šalies vadovas.

Sąskrydis šeštadienį prasidėjo eitynėmis iš miesto stadiono į Dubysos slėnį, kur buvo laikomos šv. Mišios.

Sąskrydyje įrengta partizanų stovykla, kurioje vyks jų gyvenimo rekonstrukcija, demonstruojamos partizanų uniformos ir ginklai. Diskusijų palapinėje rengiamos diskusijos, knygų pristatymai.

Renginyje dalyvauja premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo nariai.

Sovietinės okupacijos metu iš Lietuvos ištremta daugiau kaip 130 tūkst. žmonių, taip pat tūkstančiai žuvo lageriuose.

Rašyti komentarą
Komentarai (34)

M

Žinoma R norėtų kad mūsų tautos sunkiausių išbandymų paminėjime, būtų daugiau žaidimų ir "žolės" tada viskas atitiktų nūdienos reikalavimus. Nors kartą nuvykus paaiškėtų viskas ir paisimatytu kaip gražiai su dainomis ir šokiais šiame sąskrydyje leidžia laiką lietuviai ir net jeigu koks valstybės valdovas bando "užkabinti" savo tiesą, jo dabar nebeklauso kaip kada anksčiau ir atskiria pelus nuo grūdų.

R

Nedalyvavau niekada šiame renginyje, nes prisimenu oficialius sovietinius paminėjimus ir priverstinį atbuvimą renginyje nuo kurio būdavo bloga dvasiškai, nes mastydavome kitaip nei sakydavo tribūnoje esantys žmonės. Dalis tur bū taip įsivaizduoja panašius renginius. Kodel nedalyvauja jaunimas? Neįdomus dėl paties scenarijaus. Kodėl nepadarius viktorinos, trumpų sportinių plaukimo ir bėgimo, tremtyje žaistų žaidimų, viktorinos, sugalvojus prizus.

vyresni ar jaunesni KGB-tai-- yra v i e n o d i , tad

jų padaryti n u s i k a l t i m a i -- priskiriami jiems VISIEMS , nes jaunesni stodami į KGB-tų g r e t a s ŽINOJO vyresniųjų nuveiktus darbus/ nusikaltimus/ ir sutiko toliau juos p r a t ę s t i su SENBŪVIAIS--todėl tiek OŽYS , tiek MAGNOLIJA - jokia i š i m t i s ,yra bendrininkai.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS