Atvykstantiems iš Pietų Afrikos nebebus taikomi griežtesni izoliacijos apribojimai | Diena.lt

ATVYKSTANTIEMS IŠ PIETŲ AFRIKOS NEBEBUS TAIKOMI GRIEŽTESNI IZOLIACIJOS APRIBOJIMAI

  • 2

Atnaujinus paveiktų šalių sąrašą, visos pasaulio valstybės nuo sausio 10 d. patenka į raudoną ir pilką zoną. Tai reiškia, kad atvykstantiems iš Pietų Afrikos regiono valstybių nebebus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, o galios raudonos ir pilkos zonos izoliacijos bei tyrimų reikalavimai.

Kaip praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), iš raudonos ir pilkos zonos atvykstantiems neskiepytiems ir nepersirgusiems (arba sirgusiems anksčiau nei prieš 180 dienų) asmenims prieš pat kelionę būtina atlikti tyrimą dėl COVID-19 ligos, o atvykus į Lietuvą izoliuotis 10 dienų. Pagal pilną vakcinacijos schemą paskiepytiems ir 180 dienų laikotarpiu persirgusiems žmonėms šis reikalavimas netaikomas.

Visiems iš raudonos ir pilkos zonos atvykstantiems keliautojams, išskyrus persirgusius 90 dienų laikotarpiu, rekomenduojama ne vėliau kaip trečią dieną po atvykimo atlikti PGR tyrimą COVID-19 ligai nustatyti. Šis tyrimas atliekamas nemokamai, registruojantis Karštąja koronaviruso linija tel. numeriu 1808 arba internetu www.1808.lt.

 

SAM informacija.

Siekiant sumažinti infekcijos plitimo riziką keliaujantiems, rekomenduojama laikytis prevencijos priemonių visos kelionės metu, taip pat esant oro/jūrų uostuose, autobusų stotyse ir pan. (vengti minios, išlaikyti saugų atstumą, dėvėti kaukes ir pan.), nekeliauti, jei asmeniui pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų simptomai.

Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja artimiausią pirmadienį. Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) žemėlapiais, užsienio valstybės yra skirstomos į skirtingų spalvų zonas, kurioms galioja atitinkami reikalavimai. Lietuvoje sudaromame paveiktų šalių sąraše šalis priskiriama konkrečios spalvos grupei pagal labiausiai paveikto šalies regiono spalvą. Trečiosios šalys, kurios neteikia duomenų ECDC, patenka į pilkąją zoną.

Paveiktų šalių sąrašą rasite čia.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Anonimas

I subinę susikiškite tuos draudimus ir testus.Daugumoje šalių baigėsi marazmas ir pandemijos spektaklis .Baigėsi kaukių dėvejimas visur,Norvegijoje panaikinti visi draudimai ir gyvenimas sugrįžo į buvusį,normalų ritmą.

Anonimas

Atvykstantiems iš afrikos,kinijos,vietnamo turi būti izoliaciją,turi būti atliekami testai būtinai.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS