Brėžia liūdną ateitį: šimtmečio pabaigoje Lietuvoje gyvens tik 1,5 mln. žmonių | Diena.lt

BRĖŽIA LIŪDNĄ ATEITĮ: ŠIMTMEČIO PABAIGOJE LIETUVOJE GYVENS TIK 1,5 MLN. ŽMONIŲ

Jungtinės Tautos prognozuoja, kad Lietuvoje dvidešimt pirmojo amžiaus pabaigoje gyvens pusantro milijono žmonių – maždaug 45 proc. mažiau nei dabar.

Šią savaitę paskelbtoje ataskaitoje modeliuojama, kad po dešimt metų Lietuvoje bus mažiau nei 2,5 mln. žmonių, o po 40 metų, 2060-aisiais, neliks nė dviejų milijonų.

Lietuvos ekspertai sako, kad prognozės remiasi pesimistiškomis prielaidomis ir tikrieji rodikliai gali gerokai skirtis, tačiau šalis bet kokiu atveju turi ruoštis visuomenės senėjimui ir gyventojų skaičiaus mažėjimui.

„Lietuvos gyventojų prognozės yra sudaromos remiantis gana pesimistiškomis prielaidomis dėl migracijos, kadangi remiamasi ypač nepalankiomis praeities tendencijomis“, – BNS sakė Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyriausioji ekonomistė Laura Galdikienė.

Jos teigimu, jei šalyje išsilaikys pastaruoju metu sparčiai gerėjančios migracijos tendencijos ir šiemet jau fiksuojamas teigiamas migracijos balansas, gyventojų skaičius 2100 metais gali viršyti 2 milijonus.

Lietuvos gyventojų prognozės yra sudaromos remiantis gana pesimistiškomis prielaidomis dėl migracijos, kadangi remiamasi ypač nepalankiomis praeities tendencijomis.

„Gyventojų skaičiaus prognozėms būdingas gana didelis neapibrėžtumas, priklausomai nuo parinktų gyventojų mirtingumo, gimstamumo bei migracijos prielaidų, prognozės gali labai stipriai keistis“, – sakė L. Galdikienė.

Pasak jos, Jungtinių Tautų sudarytu geriausiu ir blogiausiu scenarijumi 2100 metams Lietuvai prognozuojamas gyventojų skaičius skiriasi daugiau nei 700 tūkst. gyventojų.

„Vis dėlto, šis neapibrėžtumas dėl prognozių tikslumo nereiškia, jog Lietuva neturėtų ruoštis tolesniam gyventojų skaičiaus mažėjimui ir visuomenės senėjimui, kurių išvengti sunkiai pavyks“, – kalbėjo ekonomistė.

Statistikos departamento duomenimis, šių metų pradžioje Lietuvoje gyveno 2 mln. 794 tūkst. žmonių.

Pagal Jungtinių Tautų prognozę, visame pasaulyje 2100-aisiais gyvens 10,9 mlrd. žmonių. 

Rašyti komentarą
Komentarai (33)

Joana

Ne emigracija cia nieko deta ,graziai suguldys i smeleta kalneli vezys

Kęstas

Bėda Lietuvai su Kinija. Bėda politinė. Lietuvos valdžia politiniais sumetimais griauna eksportą į Rusiją. Kompensacijai sako: vežkit į Kiniją. Bet Kinija nėra Rusija. "IT ekspertas Marius Pareščius "Kauno dienai" tvirtino, kad bemaž bet kokioje srityje bendradarbiavimas su Kinija pasižymi rizika – pirmiausia dėl to, kad kinai "kopijuoja viską iš eilės", t.y. produktus bando pasigaminti pigiau, o tuomet juos realizuoti.

Kęstas

M.Pareščius neabejoja, kad technologijų patentai Kinijoje yra beverčiai. Jo žiniomis, tik didiesiems rinkos žaidėjams pavyksta apginti savo autorines teises, o mažiesiems tai yra neįveikiamas žygis."Naivu sakyti, kad patentavimas gali padėti. Juk Europos įmonėms tenka kautis Kinijoje, kinų teisme su kinų advokatais, pagal kinų tradicijas, kur veikia savo verslo gynyba", – įsitikinęs IT ekspertas.Maža to, jo pastebėjimu, kinai tarpusavyje dalijasi informacija apie verslo įmones. Esą net tarptautinėse parodose vienam kinų verslininkui davusi savo vizitinę kortelę įmonė patenka į sąrašus ir netrukus sulaukia skambučių iš kitų Kinijos verslininkų, su kuriais anksčiau nėra turėjusi jokių reikalų." Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS