Dėl Rusijos sukelto karo kritikos atleisti trys lietuviai kunigai: tai yra moralinis klausimas | Diena.lt

DĖL RUSIJOS SUKELTO KARO KRITIKOS ATLEISTI TRYS LIETUVIAI KUNIGAI: TAI YRA MORALINIS KLAUSIMAS

  • 0

Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos vadovo metropolito Inokentijaus atleisti stačiatikių dvasininkai, kritikuojantys Rusijos pradėtą karą Ukrainoje, teigia visada siekę atsiriboti nuo politikos, tačiau, pasak jų, šioje situacijoje turėję aiškiai išsakyti savo poziciją dėl moralinių paskatų.

„Pozicija mūsų visų yra tokia, kad mes ne šiaip abstrakčiai prieš karą. Dabar to yra maža, aš manau. Ir tai nėra politika. Bando mus kaltinti politika. Tai nėra politika, tai yra moralinė tos politikos pusė, kurią mes kaip krikščionys ne tik galėtume, bet ir privalėtume dabar vertinti ir todėl mes kalbame tik apie moralę“, – žurnalistams teigė iš pareigų atleistas stačiatikių kunigas Vitalijus Mockus.

Iš pareigų atleistas stačiatikių dvasininkas Gintaras Jurgis Sungaila taip pat tikina, kad jam šioje situacijoje svarbiausia moralės klausimas. Todėl jis teigia negalįs palaikyti patriarcho Kirilo, remiančio Rusijos invaziją į Ukrainą.

„Visą laiką tikėjau, kad būna tam tikrų žmogiškų klaidų, bet kad visumoje Bažnyčia laikosi atokiau nuo politikos, kad mes galime gyventi dvasinį gyvenimą ir viskas. Bet, va, politika mus pasivijo ir Kirilas užėmė labai konkrečią politinę poziciją“, – žurnalistams sakė G. J. Sungaila.

Bet, va, politika mus pasivijo ir Kirilas užėmė labai konkrečią politinę poziciją.

„Bet man svarbu ne politinė pozicija, man tai yra moralinis klausimas, nes žmonės kenčia, ateina pasimelsti už savo nužudytus artimuosius, kuriuos nužudė karo metu, ir kaip tu gali žiūrėti jiems į akis ir palaikyti patriarchą, kuris taip kalba“, – akcentavo jis.

ELTA primena, kad Rusios Ortodoksų Bažnyčiai (Maskvos patriarchatui) priklausantys trys lietuviai dvasininkai, kritikuojantys Rusijos invaziją Ukrainoje bei patriarchą Kirilą, susilaukė savo vadovybės nemalonės. Portalas bernardinai.lt informavo, kad Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos vadovas, metropolitas Inokentijus iš pareigų atleido kunigą Vitalijų Mockų, o kiti du kunigai, G. J. Sungaila ir Vitalis Dauparas, ne tik atleisti iš pareigų, bet ir nušalinti nuo bet kokios aktyvios tarnystės Bažnyčioje.

Tai yra pirmas kartas nepriklausomos Lietuvos istorijoje, kai ortodoksų dvasininkai susilaukia tokių nuobaudų.

Gairės: Vitalijus Mockus, Gintaras Jurgis Sungaila, Vitalis Dauparas, atleisti kunigai, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS