Didžiausią dalį tarp neteisėtų migrantų sudaro jaunesni nei 35-erių irakiečiai vyrai | Diena.lt

DIDŽIAUSIĄ DALĮ TARP NETEISĖTŲ MIGRANTŲ SUDARO JAUNESNI NEI 35-ERIŲ IRAKIEČIAI VYRAI

Didžiausią dalį tarp neteisėtų migrantų Lietuvoje sudaro jaunesni nei 35-erių irakiečiai vyrai, tarp sulaikytųjų – ir apie pusė tūkstančio vaikų, rodo BNS pateikti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenys.

Pilnamečiai, tačiau jaunesni nei 35-erių metų irakiečiai sudaro kiek daugiau nei penktadalį visų migrantų. Remiantis liepos 20 dienos duomenimis, jų Lietuvoje buvo 468, kai tuo metu bendras migrantų skaičius siekė kiek daugiau nei 2,2 tūkstančio.

Irakiečiai vyrai, VSAT duomenimis, sudaro per trečdalį, o įskaičiuojant ir irakietes moteris – daugiau nei pusę visų migrantų.

Vertinant neteisėtus migrantus pagal lytį, beveik 1,7 tūkst. sudaro vyrai, o 0,5 tūkst. – moterys.

Iš viso Lietuvoje šiais metais neteisėtai sieną kirto atvykėliai iš 40 šalių. Antroje vietoje pagal skaičių esančių kongiečių yra beveik septynis kartus mažiau nei irakiečių – apie 180. Trečioje vietoje – kamerūniečiai, jų Lietuvoje yra kiek daugiau nei 120.

Likusių tautybių migrantų yra nuo kelių iki kelių dešimčių.

Pusė tūkstančio vaikų

Remiantis pasieniečių duomenimis, iš viso šalyje yra daugiau nei 500 nepilnamečių migrantų. Tarp jų daugiausia irakiečių berniukų ir mergaičių iki 13 metų – 220. Taip pat didelę grupę sudaro irakiečiai paaugliai ir paauglės (nuo 14 iki 17 metų) – jų yra 62.

Lietuvoje yra ir kelios dešimtys paauglių iš Kongo, Irano, Gvinėjos.

BNS pasieniečių klausė, kiek tarp migrantų yra šeimų, tačiau VSAT teigė tokios statistikos neturinti.

„Didžiajai daliai migrantų neturint dokumentų patikimai atsekti jų giminystės ryšius sudėtinga. Po pirminių apklausų maždaug žinoma, kad kažkurie migrantai gali būti šeima, todėl jie apgyvendinami kartu“, – nurodė VSAT atstovas Giedrius Mišutis.

Jis taip pat teigė negalintis pasakyti, kiek tarp sulaikytųjų yra neįgalių žmonių su specialiaisiais poreikiais.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su ženkliai išaugusia neteisėta migracija, iš viso šiemet per Baltarusiją į šalį jau bandė patekti daugiau nei 2,4 tūkst. nelegalių migrantų.

Lietuvos pareigūnai išaugusią migraciją vadina organizuota kaimyninės šalies režimo akcija prieš Lietuvą.

Rašyti komentarą
Komentarai (20)

Kristina

Merginoms ir moterims, ypač krikščionėms siūlyčiau kaip niekada savimi rūpintis ir saugotis. Jei būtų miestuose, nejauku jau ir kryželį būtų dėvėti. Šitie padugnės taikos su savo ''religija'' neneša. Kas domisi, žino, kiek blogio jie atnešė kitur Europoje, kiek kančios ir baimės moterims. Vokietijoje, Švedijoje moterys neretai bijo praeiti pro kokį tunelį.

Klpd.

Kur mūsų kariuomenė, kur auksaburnis vadas - supermenas:D) Anušauskas? Kodėl jie šioje istorijoje nedalyvauja? Vistik kasmet iš biudžeto krašto apsaugai pasiima 2 milijardus eurų. Tai kur juos deda jeigu aiškiai matomam šalies gynimo poreikiui jų nei girdėt, nei matyt?Viena Bilotaitė su vyriausybės pybeliais draskosi

Anonimui

aha, gal ir musulmonų tikėjimą padėsi įdiegti? Gali jau dabar pradėk siūt maišus kuriuos bobos turės nešiot ant galvos?Geriau bet kas tik ne šitie buki kemelai
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS