Druskininkai nenori griauti Vijūnėlės „dvaro“, sumojo įkurti menų mokyklą | Diena.lt

DRUSKININKAI NENORI GRIAUTI VIJŪNĖLĖS „DVARO“, SUMOJO ĮKURTI MENŲ MOKYKLĄ

Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) liepą antrą kartą paskelbus, kad neteisėtai pastatytas Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas, Druskininkų savivaldybė ketina prašyti Vyriausybės perimti „dvarą“ ir pritaikyti jį visuomenės poreikiams, jame įkuriant Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą.

Kreipimąsi į Vyriausybę savivaldybės taryba svarstys liepos 29 dieną.

„Pastato įsigijimas viešajam interesui tenkinti reikštų tai, kad būtų keičiama pastato paskirtis, o tai reiškia, kad būtų pašalintas pagrindinis teismų konstatuotas pažeidimas, kad griautino statinio paskirtis (gyvenamoji) neatitinka teritorijų planavimo dokumentų reikalavimų. Tai sudarytų sąlygas taikiam susitarimui negriaunant statinio“, – rašoma savivaldybės kreipimosi projekte.

Pastato savininkas verslininkas Žilvinas Povilonis teigė sutinkantis su tokiu savivaldybės siūlymu.

„Žinoma, 100 procentų“, – BNS sakė Ž. Povilonis.

Pasak Ž. Povilonio, suma, už kurią jis perleistų Vijūnėlės „dvarą“ visuomenės poreikiams, yra derybų klausimas. Šiuo metu teisme jis siekia 1,8 mln. eurų žalos atlyginimo.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius BNS teigė, kad reikia įvertinti, ar toks sprendimas neprieštarautų įstatymams.

„Kiekvienas pasiūlymas vertas svarstyti, bet reikia įvertinti, ar teisiškai taip galima daryti, ar nebus pažeisti įstatymai. Reikia patikrinti“, – sakė E. Jankevičius.

Platesnį komentarą šiuo klausimu jis žadėjo pateikti penktadienį.

Tuo metu kiek anksčiau ketvirtadienį Ž. Povilonis BNS teigė jau sutaręs su pastato griovimo rangovu. Alytaus statybų bendrovės „Expolita“ vadovas Vytas Arbačiauskas patvirtino, kad pastatą griauti patikėta jo įmonei.

„Pasirašėme sutartį, darbai turi būti pradėti ne anksčiau kaip spalio 1 dieną, baigti – ne vėliau kaip gruodžio 1 dieną“, – BNS tikino Ž. Povilonis.

„Expolita“ tam pačiam darbui jau buvo pasitelkta 2017 metais, kai Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) pirmą kartą nurodė nugriauti pastatą, tačiau tuomet „dvaras“ taip ir nebuvo nugriautas, nes savivaldybė neleido į parko teritoriją įvažiuoti sunkiajai technikai.

Pasak Ž. Povilonio, dabar problemų kilti neturėtų, nes LAT sprendimo laikytis būtina.

Tai yra prezidentės Grybauskaitės afera prieš Druskininkus ir, ateis laikas, mes tai įrodysim.

„Kaip savivaldybė gali neleisti įvažiuoti sunkiajai technikai, jei yra teismo sprendimas nugriauti pastatą?“ – klausė Ž. Povilonis.

Ž. Povilonis 2017-aisiais taip pat teigė esąs pasiruošęs nugriauti 600 kv. metrų ploto „dvarą“, tačiau tuomet jis skundėsi negaunantis Druskininkų savivaldybės leidimo sunkiasvore technika atlikti darbus parko teritorijoje.

Miesto meras Ričardas Malinauskas BNS atsisakė komentuoti, ar savivaldybė leis griauti Vijūnėlės „dvarą“.

„Klausykit, aš neužsiiminėju tokiais dalykais. Tai yra prezidentės Grybauskaitės (kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė – BNS) afera prieš Druskininkus ir, ateis laikas, mes tai įrodysim“, – BNS sakė R. Malinauskas.

Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė teigė, kad nebus daroma kliūčių neteisėtai pastatyto statinio griovimui.

Pasak jos, pastato savininkas privalės pateikti griovimo darbų aprašymą, jame turės būti numatytas ir statybos šiukšlių išvežimo būdas.

„Kai gausime griovimo darbų aprašymą, tada ir vertinsime sunkiasvorės technikos judėjimo kelius. Savivaldybė nedarys jokių kliūčių griovimo darbams“, – komentare BNS teigė V. Jurgelevičienė.

„Expolitos“ vadovas V. Arbačiauskas pabrėžė, kad parko kelias, vedantis link Vijūnėlės „dvaro“, yra labai siauras, todėl privažiuoti su sunkiąja technika gali būti sunku.

„Ten keliukas labai siauras, jeigu sunkiąją techniką vežtis, sugadinus tą keliuką kyla klausimas, kas jį turės atstatyti. Tą keliuką atstatyti kainuotų daugiau nei namą nugriauti“, – BNS sakė V. Arbačiauskas.

„Mes viską norime daryti, kad būtų kuo švariau, kad nebūtų jokios savivalės. Savavališkai, savo nuožiūra tikrai nieko nedarysim“, – teigė jis.

Dėl Vijūnėlės „dvaro“ Ž. Povilonis yra kreipęsis į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT). Jo teigimu, sprendimas tikriausiai bus susijęs su žalos atlyginimu.

Be to, Ž. Povilonis dėl žalos atlyginimo už nugriautą pastatą yra kreipęsis į Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmus ir nurodo, kad žala siekia 1,8 mln. eurų.

Dėl vėlavimo vykdyti dar 2016 metų gruodį priimtą Vilniaus apygardos teismo sprendimą per 6 mėnesius nugriauti neteisėtai parko teritorijoje pastatytus statinius Ž. Povilonis teigė jau sumokėjęs 3-4 tūkst. eurų baudų.

Liepos 12 dieną LAT jau antrą kartą nutarė, kad „dvaras“ turi būti nugriautas.

Pastatas Druskininkų centre, vietos gyventojų pramintas Vijūnėlės „dvaru“, kurortinėje zonoje pradėtas statyti 2013 metais. Statybai reikalingus leidimus davė Druskininkų savivaldybė ir vietos žemėtvarkininkai. Iš pradžių šis turtas priklausė alytiškiui, vienos saugos įmonės apsaugininkui Romui Baranauskui, vėliau – kauniečiams sutuoktiniams Ž. ir Z. Poviloniams.

Žiniasklaidoje nagrinėtos versijos, kad „dvaras“ iš tikrųjų priklauso R. Malinauskui. Meras tokias prielaidas anksčiau yra atmetęs, tačiau teigė, jog rimtai svarstytų įsigyti pastatą, jei jis būtų parduodamas.

Rašyti komentarą
Komentarai (13)

Nijole

Manau kvaila butu griauti toki pastata.Manyciau ji reiktu privatizuoti ir atiduoti zmoniu reikmems.Isaiskinti visus kaltuosius,taip pat ir savininka,nes be kysiu dvaro toj vietoj nepastatytu.O is visu kaltuju padengti visas islaidas proporcingai pagal kalte.O pastatas tarnautu zmonems.Nesam tokie turtingi,kad tokius pastatus griauti.Jau turim Kaune nugriauta Merkuriju ir stovi tuscia vieta tvora aptverta.Tiek metu.Nekartokim klaidu.

Mociute

Pritariu gerb Jonui ,pas mus kaip visada ,kai ruosia vieta statyboms , visi aplink staiga uzmiega ,kai stato ir pastato ,tada ,,atsibunda,,ir iesko kaltu ,vyksta stebuklai ,kaltu nera.Nugriauti lyg ir reiketu ,bet dvaras tikrai grazus ,nors ne mano ,bet gaila:.

zenonas išpriekulis

Pasikartosiu, aš kaime pirtelę stačiau 10 metų. Dabar kas užsinorėtų nugriauti, "perkasčiau gerklę". Apie griovimus gali kalbėti nieko nepastatę, ir net nebandę statyti, žmonės. Tai ne pastatas, o meno kūrinys. Atsipeikėkit.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS