Du konservatoriai vardines rinkėjo korteles siūlo keisti pranešimais | Diena.lt

DU KONSERVATORIAI VARDINES RINKĖJO KORTELES SIŪLO KEISTI PRANEŠIMAIS

  • 15

Konservatoriai Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Andrius Kupčinskas siūlo vardines rinkėjo korteles pakeisti informaciniais pranešimais.

Parlamentarai argumentuoja, kad vardinės rinkėjo kortelės yra praradusios savo funkciją, nes kiekvienas pilietis ir be jų gali dalyvauti rinkimuose.

Be to, rinkėjo kortelę gali atsispausdinti ir pats rinkėjas prisijungęs internetu ar gauti mobiliojo ryšio tekstine žinute.

Anot konservatorių, rinkimų apylinkių komisijų nariai sugaišta daug laiko dalindami vardines rinkėjo korteles, kartais dėl elektroninių durų užraktų negali patekti į daugiabučių namų laiptines ar privačias valdas, neranda rinkėjų, ir kortelės lieka neįteiktos.

„Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, rinkėjo kortelių išnešiojimas yra vienas imliausių laikui apylinkių komisijų narių darbų ir kainuoja žymiai daugiau nei jų spausdinimas“, – pataisų aiškinamajame rašte teigia iniciatoriai.

Įstatymo projektais siūloma atsisakyti rinkėjo kortelių ir jas pakeisti nevardiniais pranešimais apie rinkimus.

Pagal dabartinį reguliavimą, rinkėjo kortelė yra informacinė pažyma rinkėjui apie rinkimus, vardinis pakvietimas dalyvauti rinkimuose. Balsuoti rinkėjas gali ir be rinkėjo kortelės – pakanka asmens dokumento.

Parlamentarų siūlymu, pranešimas apie rinkimus būtų nevardinis kvietimas balsuoti. Jo išplatinimu rūpintųsi Vyriausioji rinkimų komisija, o ne vietos rinkimų komisijos.

Rašyti komentarą
Komentarai (15)

Nerijus

Tik neuzmirskite ir emigrantams i ju esamus numerius atsiusti SMS :)

Vatnikui

Kaip tokius renka lapitus

Artūras

Rinkimai demokratinėje valstybėje turi būti atšaukti, tai sovietų išmislas !
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS