Ekspertai konsultuos Kapčiamiesčio gyventojus dėl planuojamo poligono steigimo Pereiti į pagrindinį turinį

Ekspertai konsultuos Kapčiamiesčio gyventojus dėl planuojamo poligono steigimo

2026-01-14 06:42
BNS inf.

Ekspertai nuo trečiadienio pradės Kapčiamiesčio gyventojams skirtas individualias konsultacijas dėl planuojamo poligono steigimo.

Ekspertai konsultuos Kapčiamiesčio gyventojus dėl planuojamo poligono steigimo
Ekspertai konsultuos Kapčiamiesčio gyventojus dėl planuojamo poligono steigimo / R. Riabovo / BNS nuotr.

Krašto apsaugos ministerijos (KAM) organizuojamos konsultacijos vyks sausio 14–16 dienomis Kapčiamiesčio bibliotekoje.

Gyventojai kviečiami registruotis iš anksto internetu arba telefonu. To nepadarius, jie bus priimami gyvos eilės principu, pirmenybę teikiant užsiregistravusiems, vyresnio amžiaus žmonėms.

Konsultuojami bus tik Kapčiamiesčio seniūnijos gyventojai bei planuojamo poligono teritorijoje nekilnojamo turto turintys žmonės.

Atvykstant būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, jei atstovaujama nekilnojamo turto turintiems asmenims, būtina turėti notaro patvirtintą raštišką įgaliojimą.

Anot KAM, siūlymas steigti poligoną būtent Kapčiamiestyje pateiktas dėl strateginės šios teritorijos padėties – pietų Lietuvoje, besiribojant su Lenkija ir esant Suvalkų koridoriaus dalyje. Kariniu požiūriu ši teritorija yra tinkamiausia, siekiant reikšmingai sustiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus.

Ministerijos teigimu, šiame regione vykdomos pratybos leistų efektyviausiai stiprinti gynybos pajėgumus ir užtikrinti greitą karinį pastiprinimą NATO sąjungininkų pajėgomis. Geografinė padėtis prie Lenkijos sienos ateityje atveria galimybes bendradarbiauti su kaimyninės šalies kariuomene.

KAM pabrėžia, kad sprendimas steigti poligoną bus priimtas tik išklausius gyventojų. Valstybės gynimo taryba (VGT) poligono steigimo klausimą svarstys pakartotinai, o galutinį sprendimą dėl Kapčiamiesčio poligono steigimo priims Seimas šių metų pavasarį.

Praėjusį penktadienį krašto apsaugos ministras Robertas Kaunas, kariuomenės vadas Raimundas Vaikšnoras, kiti krašto apsaugos sistemos, Aplinkos ministerijos atstovai, nekilnojamojo turto ekspertas vyko į Lazdijus, kur susitiko su vietos gyventojais.

Šią savaitę į Kapčiamiestį vyks prezidentas Gitanas Nausėda, kartu su juo vyks ir R. Kaunas.

Kaip rašė BNS, Kapčiamiesčio poligono teritorija apimtų apie 14,6 tūkst. hektarų, kur šiuo metu yra beveik 2 tūkst. privačių sklypų, didžioji dalis jų – miško paskirties žemė.

Šiame poligone vyktų Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų karių pratybos, o vienu metu galėtų treniruotis 3,5–4 tūkst. karių. Didesnės pratybos poligone vyktų apie penkiskart per metus ir truktų iki dešimties dienų, mažesnės apimties vyktų nuolat.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra