Energetikos ministras Ž. Vaičiūnas pretenduoja tapti generaliniu konsulu Los Andžele | Diena.lt

ENERGETIKOS MINISTRAS Ž. VAIČIŪNAS PRETENDUOJA TAPTI GENERALINIU KONSULU LOS ANDŽELE

Kadenciją baigiantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pretenduoja tapti Lietuvos generaliniu konsulu Los Andžele, BNS penktadienį patvirtino informuoti šaltiniai.

Jo kandidatūrą Užsienio reikalų ministerijos atestacinė komisija turėtų svarstyti artimiausiomis savaitėmis.

38 metų Ž. Vaičiūnas Energetikos ministerijai vadovauja nuo 2016 metų. Prieš tai jis ėjo energetikos atašė pareigas Lietuvos atstovybėje Briuselyje.

Sprendimą dėl konsulų skyrimo priima užsienio reikalų ministras.

Pats Ž. Vaičiūnas BNS atsisakė komentuoti situaciją.

Konservatoriai paragino ministrą Liną Linkevičių neskirti Ž. Vaičiūno į generalinio konsulo pareigas. Jie kritikuoja ministro veiksmus, siekiant blokuoti Astravo atominę elektrinę.

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai Seimo Užsienio reikalų komitete Žygimantas Pavilionis, Audronius Ažubalis ir Emanuelis Zingeris viešame pareiškime paragino „susilaikyti ne tik nuo šios kandidatūros skyrimo, bet ir nuo bet kokių kitų politinio pasitikėjimo asmenų paskyrimų diplomatais“.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

Landsbergio šunelis...kiek lojo prieš Astravo AS, o ta va- tuoj gamins elektrą. Matyt, iš gėdos bus išgrūstas į pasaulio galą. O Kiauliną gal paskirs ambasadorium kokioj Naujojoje Zelandijoje ?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS