Europoje 4 iš 10 naktinių klubų lankytojų yra bandę narkotikų: kaip yra Lietuvoje? | Diena.lt

EUROPOJE 4 IŠ 10 NAKTINIŲ KLUBŲ LANKYTOJŲ YRA BANDĘ NARKOTIKŲ: KAIP YRA LIETUVOJE?

  • 1

Statistiniais duomenimis, Europoje 4 iš 10 naktinių klubų lankytojų yra bent vieną kartą klube nusipirkę ir pabandę narkotikų. Pasak Vilniaus respublikinės universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovo Roberto Badaro, Lietuvoje situacija turėtų būti kiek geresnė, bet panaši.

Laikui bėgant keičiasi ir psichiką veikiančių medžiagų sudėtis, tačiau R. Badaras pastebi, kad sukuriama mažiau naujų psichotropinių medžiagų.

Apie narkotikų gamintojų galimai „išsisėmusį potencialą“ užsimena ir Priklausomybių reabilitacijos centro „Meikštų dvaras“ vadovas Mindaugas Survilas.

„Šiandien centre yra 47 žmonės: 60 proc. vartojo heroiną, 4 proc. – kokainą, 4 proc. – amfetaminą, 11 proc. kanabinoidus, 4 proc. – „spaisus“, tai, ką vadiname naujomis medžiagomis, kas kinta ir ko nesugebame sukontroliuoti, bei 17 proc. alkoholį kartu su medikamentais. Dažnai į mus kreipiasi žmonės, sergantys priklausomybe nuo kanabinoidų arba „spaisų“, tai yra 15–20 proc. bendrame kontekste su kitomis cheminėmis medžiagomis, kurios yra senos kaip gyvenimas“, – sako M. Survilas.

Plačiau – įraše.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Ytariu

4 is 10 sako, kad bande kiti 4 neprisipazysta o like du nepamena:)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS