Gerės karių socialinės garantijos: didės butpinigiai, kelionpinigiai | Diena.lt

GERĖS KARIŲ SOCIALINĖS GARANTIJOS: DIDĖS BUTPINIGIAI, KELIONPINIGIAI

Seimas antradienį priėmė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) inicijuotus karių socialinio paketo siūlymus, kuriais pakeista maistpinigių, kelionpinigių, nuomos išlaidų mokėjimo tvarka.

„Sąlygos kariams gerėja, o tai turi didelę reikšmę, nes tarnyba Lietuvos kariuomenėje privalo būti motyvuojanti. Mūsų kariuomenė turi būti konkurencingas darbdavys“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Pasak KAM pranešimo, pakeitimai leis dvigubai didesniam karių skaičiui pretenduoti į kompensacijas, išplečiamos galimybės kariams gauti padidintas gyvenamosios patalpos nuomos ir kelionės iš gyvenamosios vietos į tarnybą ir atgal išlaidas.

Sąlygos kariams gerėja, o tai turi didelę reikšmę, nes tarnyba Lietuvos kariuomenėje privalo būti motyvuojanti.

Pakeista nuompinigių skyrimo tvarka, atsižvelgiant į rinkos sąlygas: jie didinami pagal savivaldybes nuo 160–280 iki 228–440 eurų, taip pat proporcingai didinami atsižvelgiant į visų kartu su kariu gyvenančių šeimos narių skaičių.

Analogija taikoma kariams, tarnaujantiems užsienyje, nustatant apmokėjimą pagal maksimalius gyvenamosios patalpos nuomos išlaidų dydžius ir pagal šeimos narių skaičių.

Kariams, kurie kasdien vyksta į tarnybos vietas, didinamas apmokamas atstumas nuo 120 km iki 200 km pirmyn ir atgal. Taip pat trečdaliu padidintas kelionės nuosavu transportu vieno kilometro atlyginamų išlaidų dydis nuo 6 iki 8 centų už kilometrą.

Kartu įstatymo pataisomis yra naikinami apribojimai gauti kelionpinigius ir butpinigius, jei buvo parduotas nekilnojamas turtas – iki šiol numatyta, kad tokiu atveju penkerius metus karys negali gauti jokių išmokų.

Pakeitimai įsigalios nuo šių metų liepos 1 dienos.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

o kada

pensininkams ,ir neigaliems dydes ?

minerolas

ir nusprendė storas drūtas, geMerolas Kalakutas

Vartotojas

Štai kodėl dujos ir elektra brangsta
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS