Hospisams, krizinio nėštumo centrams patalpas duos nemokamai? | Diena.lt

HOSPISAMS, KRIZINIO NĖŠTUMO CENTRAMS PATALPAS DUOS NEMOKAMAI?

Seimas svarsto galimybę hospisams ir krizinio nėštumo centrams sudaryti galimybę nemokamai naudotis valstybės ar savivaldybių patalpomis.

Seimas po pateikimo pritarė tokioms sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, Seimo Sveikatos reikalų komiteto vadovės Astos Kubilienės ir kitų „valstiečių“ parengtoms pataisoms. Toliau jas svarstys Seimo komitetai.

„Ši pa­tai­sa su­da­rys prie­lai­das pa­ge­rin­ti kri­zi­nių nėš­tu­mo cen­trų ir hos­pi­sų veik­los są­ly­gas ir pa­di­din­ti šių cen­trų tei­kia­mų ne­mo­ka­mų pa­slau­gų pri­ei­na­mu­mą“, – sakė projektą pristačiusi A. Kubilienė.

Pagal projektą, būtų leidžiama patalpas panaudos sąlygomis gauti nevyriausybinėms organizacijoms, kurių pagrindinis veiklos tikslas yra teikti nemokamą paliatyviąją pagalbą; nemokamą kompleksinę pagalbą krizinį nėštumą išgyvenančioms moterims ir jų artimiesiems.

Šiuo metu nemokamai patalpas gali gauti asociacijos bei labdaros ir paramos fondai, kurių tikslas yra užtikrinti vaiko ir šeimos gerovės apsaugą, teikiantys pagalbą neįgaliesiems, socialinėje atskirtyje esantiems asmenims, pacientų teisių gynimo organizacijos ir pan.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

aciu dievui nors numirti bus galima pigiau

SUSIJUSIOS NAUJIENOS