I. Šimonytė abejoja dėl būtinybės kurti „kelionių burbulą“ tarp Baltijos šalių | Diena.lt

I. ŠIMONYTĖ ABEJOJA DĖL BŪTINYBĖS KURTI „KELIONIŲ BURBULĄ“ TARP BALTIJOS ŠALIŲ

Europos mastu kuriant žaliąjį sertifikatą, reikėtų pragmatiškai įvertinti siūlymą kurti „kelionių burbulą“ tarp Baltijos šalių, sako Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė.

„Diskusijos, žinoma, gali vykti. Bet turint mintyje, kad vyksta diskusijos ir dėl europinio sprendimo, klausimas, kam geriau skirti savo pastangas ir kas greičiau bus padaryta – ar greičiau susiklostys tokios aplinkybės, kad galėsime naudoti europinį sprendimą viskam, ar bus reikalingas tarpinis laikas Baltijos regionui“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Lietuvos Vyriausybės vadovė.

Taip ji komentavo Estijos užsienio reikalų ministrės Evos-Marios Liimets (Evos Marijos Lymets) pranešimą, kad sieks savo Vyriausybės mandato atnaujinti derybas dėl galimybės atkurti Baltijos šalis apimantį „kelionių burbulą“.

Aš žiūriu į tai iš praktinio įgyvendinimo taško, tai yra, ar mes tikrai turėsime tokio burbulo būtinybę.

„Aš žiūriu į tai iš praktinio įgyvendinimo taško, tai yra, ar mes tikrai turėsime tokio burbulo būtinybę. Jeigu turėsime, tai – žinoma, jis veikė praėjusią vasarą, gali veikti ir šią vasarą“, – sakė I. Šimonytė.

„Bet man atrodo, kad dabar visų Europos šalių prioritetas yra tas pats – kuo greičiau paskiepyti kuo daugiau žmonių, kad ne tik Baltijos šalyse, bet ir kitur Europos Sąjungoje žmonės galėtų daugiau keliauti, daugiau judėti, galbūt vasaros pabaigoje ir atostogauti kur nors kitur. Tam ruošiami ir techniniai sprendimai žaliojo sertifikato pavidalu. Kiek tas burbulas šalia bus tikrai veiksminga priemonė, o kiek tiesiog labiau teorinis konstruktas, dabar sunku pasakyti“, – kalbėjo Lietuvos premjerė.

 

 

Baltijos šalyse atlėgus pirmajai COVID-19 pandemijos bangai Lietuva, Latvija ir Estija pernai gegužę jau buvo susitarusios dėl vadinamojo kelionių burbulo – šių šalių piliečiai tarp šių valstybių galėjo keliauti nevaržomai. Vis dėlto sergamumui vėl padidėjus, šis režimas rugsėjį nutrauktas.

E.-M. Liimets sakė, kad kol kas per anksti prognozuoti, ar Baltijos šalys galės susitarti dėl tokio paties kelionių režimo, koks galiojo praėjusiais metais, taip pat negalėjo atsakyti, kada toks susitarimas galėtų būti pasiektas.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Skay

Gerai pasakyta, iškart matosi kas yra visu svarbiausia - visų Europos šalių prioritetas yra tas pats – kuo greičiau paskiepyti kuo daugiau žmonių... o dėl burbulo- net juokas neima, visur situacija vienoda, viena šalis nuo kitos saugosi. Kažin nuo ko, jei situacija panaši visur. Tai ir išvada - tikslas jau parašytas

SUSIJUSIOS NAUJIENOS