I. Šimonytė: karantinas gali būti dar griežtinamas | Diena.lt

I. ŠIMONYTĖ: KARANTINAS GALI BŪTI DAR GRIEŽTINAMAS

  • 28

Jei gyventojai nesilaikys nuo trečiadienio įsigaliosiančio griežtesnio karantino režimo, kurio metu bus uždarytos daugelis parduotuvių ir paslaugų teikimo vietų, karantino reikalavimai gali būti dar labiau sugriežtinti, teigia premjerė. Ingrida Šimonytė LRT televizijai antradienį sakė, kad gali būti dar labiau ribojama prekyba maisto prekių parduotuvėse.

„Norėčiau tikėtis, kad tas faktas, jog bus uždarytos ne visos parduotuvės ir kai kurios dar prekiaus didesniu asortimentu dėl savo pobūdžio, netaps vada mūsų žmonėms pramogauti tose vietose. Jeigu taptų, tai, akivaizdu, karantino reikalavimus reikės dar labiau griežtinti“, – LRT laidoje „Dienos tema“ tvirtino I. Šimonytė.

Jos teigimu, gali būti kalbama apie sprendimus, kurie atribotų prekybą būtinosiomis prekėmis nuo nebūtinųjų.

Situaciją labai atidžiai stebėsime, jeigu reikės papildomų sprendimų, tarkime, dėl ne maisto prekių ar dėl apgyvendinimo paslaugų šventiniu laikotarpiu, tie sprendimai bus padaryti.

„Europoje patirtis, reikia pasakyti, skirtinga, mažai yra šalių, kuriose aiškiai negalima prekiauti tose prekybos vietose, kurios prekiauja ir maisto, ir ne maisto prekėmis, ne maisto prekėmis, nes tada jau reikia diskutuoti, ar elementai, lemputės yra būtinoji prekė, ar ne, bet tas padaroma. (...) Jeigu tai taptų labai dideliu traukos centru ir matytųsi, kad žmonės tiesiog pramogauja parduotuvėse ar jose leidžia dideliais būriais labai daug laiko, matyt, reikėtų svarstyti ir didesnius sugriežtinimus“, – aiškino premjerė.

„Situaciją labai atidžiai stebėsime, jeigu reikės papildomų sprendimų, tarkime, dėl ne maisto prekių ar dėl apgyvendinimo paslaugų šventiniu laikotarpiu, tie sprendimai bus padaryti“, –  pridūrė ji.

Lietuvoje trečiadienį įsigalios griežtesnis karantino režimas, kurio metu bus uždarytos daugelis parduotuvių, kirpyklos ir apribotas žmonių judėjimas. Veiklą galės tęsti vaistinės ir maisto prekių parduotuvės, tačiau joms nebus draudžiama prekiauti ir kitomis prekėmis.

Turgavietėse bus leidžiama tik maisto prekyba, atskiros ne maisto prekių parduotuvės turės užsidaryti.

Nuo trečiadienio taip pat negali būti teikiamos kontaktinės paslaugos, trunkančios ilgiau nei 15 minučių, nevyks viešos pamaldos bažnyčiose.

Gyventojams be itin svarbių priežasčių draudžiama palikti savo savivaldybę, o pasivaikščioti viešose vietose gali tik šeimų nariai arba du žmonės iš skirtingų šeimų.

Rašyti komentarą
Komentarai (28)

Da

lauksim to kada bus naktinė reforma vėl pasėta grudinsim pliena stoga runkeliui o juk stogas jau prakiuro, senas šiferis po 50 m, nuseno, taip koki fokusa dar sugalvos mergu komanda viena petra jau veja lauk demonstroja kokia esu simpatinga tik petrui matomai netinka, pavydi o iš paskos medžiotojas dainininkas operos ir šaukia petra išgrusim tik na palauk iš filmuko zajac į volk, rėkia ir toliau pasaka seka šahmatu sportininkė juk jau apkalta yra ir seimo neliečemybes jau nebeturi ,taip ar čia ne skandalas vygdomas tarpe seimunu kurie yra rinkti liaudies o kas dabar viksta , nesuprantami kumščiai mosojami, o kamolis vis ridenasi, toliau spardomas kam netinka juk konservams netiko kada balsavo prieš tu fokusininku rateli,

Anonimas

Kiek dar tyciosis ta ozka simonyte

simona

Man įdomu, kodėl Kalėdų negalim sutikti daugiau kaip vienas namų ūkis. Kai tuo tarpu emigrantai gali aplankyti savo artimuosius. Kur logika?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS