I. Šimonytė: kiekviena Holokausto auka yra asmeninė tragedija | Diena.lt

I. ŠIMONYTĖ: KIEKVIENA HOLOKAUSTO AUKA YRA ASMENINĖ TRAGEDIJA

  • 6

Holokaustas nuskurdino pasaulį ir nors istorijos pakeisti negalima, jos atminimas gali pakeisti dabartį, sako premjerė.

Ingrida Šimonytė ketvirtadienį lankėsi Valdovų rūmuose surengtame koncerte, skirtame paminėti 80-ąsias Holokausto pradžios Lietuvoje metines ir Kauno IX forte nužudytų žydų atminimą, praneša Vyriausybės kanceliarija. 

„Kiekviena iš aukų – tai neapsakoma asmeninė tragedija, skausmas ir prarastos galimybės mylėti, kurti, gyventi. Sunku įsivaizduoti, koks būtų pasaulis šiandien, jei Holokausto metu nebūtume praradę tiek daug talentingų kūrėjų. Pasaulis tapo skurdesnis, neteko unikalių spalvų“, – teigia I. Šimonytė.

„Tai mūsų visų randas, kuris visada išliks. Net keičiantis kartoms“, – sako Vyriausybės vadovė.

Trečiadienį ir ketvirtadienį Vilniuje ir Kaune lankosi Austrijos, Lenkijos ir Vokietijos atstovai.

1941-ųjų metų lapkričio 25 ir 28 dienomis nacistai ir jų vietiniai padėjėjai Kauno IX forte nužudė apie penkis tūkstančius žydų, atvežtų iš Berlyno, Frankfurto, Miuncheno, Vienos ir Vroclavo. Iš viso forte buvo nužudyta apie 50 tūkstančių Lietuvos ir užsienio žydų.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Pil.

Dabar masines žudynes vyksta.Porcija nuodų dar Bus Kinijos padėka Lietuvai.Įvertino Kinija Lietuvos politikus,sakyčiau labai mandagiai Pažemino.

Patarimas

Pasižiūrėkit ką tie patys veikejai išdarinejo Baltarusijoj, nublanks ir holokaustas. Tik bulbašai kuklūs, nesireklamuoja ant viso pasaulio kaip žydai...o galetų.

Cianidas

Tai kad Lietuvos valdžia jau panašiai elgiasi,manau,greit ne tik kad į parduotuves nebeleis nesiskiepijusių,bet ir geltonas žvaigždes sius prie krūtinės,statis getus
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS