Pakovoti dėl konservatorių lyderio posto ketinanti Seimo pirmininkė Irena Degutienė sutinka, kad jos populiarumas visuomenėje suteiktų pliusų partijai.
Antradienį žurnalistų paklausta, ar jos galimas išrinkimas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininke ir populiarumas visuomenėje gali turėti teigiamos įtakos partijai, I.Degutienė atsakė: „Nenorėčiau komentuoti tokių dalykų. Tokius dalykus sprendžia žmonės, dalyvaudami rinkimuose. Bet demokratiniuose kraštuose paprastai tie, kas yra visuomenėje lyderiai, prideda pliusų partijai“.
Antradienį paskelbusi apie savo ketinimus kandidatuoti į konservatorių lyderius, Seimo vadovė pripažino ilgai dvejojusi, ar taip pasielgti. „Bet ilgai nežinojau, ką atsakyti į klausimus, ar kandidatuosiu, nes nežinojau partijos skyrių nuomonės“, - sakė I.Degutienė.
„Esame demokratiška partija. Tikrai neturėjome dar visiškai demokratinių rinkimų partijoje. Ir aš pati dukart atsisakiau dalyvauti juose. Dabar esame brandi partija ir tikiu, kad priimsime demokratišką sprendimą“, - teigė ji.
I.Degutienė tvirtino, turinti pakankamą pasitikėjimą partijoje, nes nemažai skyrių iškėlė jos kandidatūrą. „Esu šiek tiek nustebinta kalbų, jog jeigu partijos pirmininkų kandidatų yra daugiau nei vienas, tai yra partijos skaldymas. Taip niekur Vakaruose neinterpretuojama. Manau ir tikiu, kad kaip tik sustiprėsime, parodysime, kokie esame demokratiški ir vieningi“, - teigė ji.
Seimo vadovė dar kartą pabrėžė, kad jeigu taptų TS-LKD pirmininke, nesiektų premjero posto. „Turiu pasakyti, kad tokios tradicijos niekad ir nebuvo pas konservatorius. Jeigu prisimintume Vytauto Landsbergio laikus, jis buvo Seimo pirmininkas ir ilgametis partijos vadovas, bet niekada nebuvo Vyriausybės vadovas. Algirdo Brazausko laikais susiformavo tokia nuostata, kad partijos pirmininkas lygu Vyriausybės vadovas. Nežinau, kodėl ji turi būti tęsiama. Visada palaikiau ir palaikysiu A.Kubilių kaip premjerą, linkėdama jam visakeriopos sėkmės“, - pastebėjo I.Degutienė.
Ji teigė tik antradienį ryte priėmusi galutinį sprendimą siekti TS-LKD pirmininko posto, todėl dar nespėjusi šio savo apsisprendimo aptarti su premjeru ir dabartiniu konservatorių lyderiu A.Kubiliumi.
Paklausta, kodėl nori tapti TS-LKD vadove, Seimo pirmininkė atsakė klausimu: „O kuris kareivis nenori būti generolu?“.
I.Degutienė atkreipė dėmesį, kad Seimo pirmininkui nėra draudžiama būti partijos vadovu, nors jis ir turi sustabdyti savo veiklą parlamentinėje frakcijoje. „Štai, kai Seimo pirmininku buvo Artūras Paulauskas, jis buvo ir savo Naujosios sąjungos pirmininku, dalyvavo partiniuose renginiuose. Nesuprantu, kodėl man turėtų būti taikomi kitokie standartai“, - pastebėjo ji.
Be to, atsakydama į žurnalistų klausimus I.Degutienė pasisakė prie tai, kad TS-LKD atstovai naujoje Vilniaus savivaldybės taryboje sudarytų valdančiąją koaliciją su Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso bloku. Seimo pirmininkė priminė, kad tarp šio bloko atstovų yra ir buvęs KGB darbuotojas Viktoras Balakinas. „Jis veikė ir ko gero vis dar veikia prieš Lietuvos valstybę. Mano nuomonė griežta šiuo atveju – kadangi Valdemaro Tomaševskio bloke yra toks žmogus, su šiuo bloku negali būti su juo sudaroma koalicija Vilniuje“, - tvirtino Seimo vadovė.
Naujausi komentarai