Irake atidaryta Lietuvos lėšomis pastatyta pradinė mokykla (nuotraukos) | Diena.lt

IRAKE ATIDARYTA LIETUVOS LĖŠOMIS PASTATYTA PRADINĖ MOKYKLA (NUOTRAUKOS)

  • 6

Antradienį Irako Ninevos gubernijoje, Sindžaro rajone, atidaryta vietos jazidų bendruomenės vaikams skirta Mahmudijos pradinė mokykla, pastatyta už Lietuvos skirtas lėšas.

Kaip trečiadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija, šešių klasių mokykloje, aprūpintoje būtinomis ugdymo priemonėmis ir kokybiška įranga, mokysis 161 mokinys.

Pasak ministerijos, idėja statyti šią mokyklą kilo pernai, Nobelio taikos premijos laureatės, Jungtinių tautų geros valios ambasadorės Nadios Murad susitikimų su ministre pirmininke Ingrida Šimonyte bei užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu metu.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad idėja, užsimezgusi prieš mažiau nei metus Vilniuje vykusiuose pokalbiuose su Nadia Murad, užsienio reikalų ministerijos ir tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Nadios iniciatyva“ dėka tapo tikrove, – pranešime cituojama I. Šimonytė. – Tai, kad mokyklos projektas įgyvendintas per labai trumpą laiką, rodo, koks svarbus yra švietimas karo paliestai vietos bendruomenei. Net ir gyvendami sunkiausiomis sąlygomis, žmonės gebėjo susitelkti, kad išpildytų kuklią, bet labai prasmingą ir svarbią svajonę – leisti vaikus į mokyklą“.

URM nuotr.

Ji sakė besivilianti, jog išsilavinimo galimybės prisidės prie jazidų ir kitų pažeidžiamų šiaurės Irako bendruomenių „kuo spartesnio grįžimo į pilnavertį gyvenimą“.

Padėdami vaikams, nukentėjusiems nuo karo, sugrįžti į mokyklas, padedame kurti saugesnę ir stabilesnę jų ateitį.

Atsižvelgiant į jazidų bendruomenės, išgyvenusios „Islamo valstybės“ genocidą 2014 metais, poreikius bei Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo kryptis Artimųjų rytų šalyse, Lietuva skyrė 150 tūkst. eurų šiai pradinei mokyklai pastatyti.

„Padėdami vaikams, nukentėjusiems nuo karo, sugrįžti į mokyklas, padedame kurti saugesnę ir stabilesnę jų ateitį, sudarome sąlygas tėvams integruotis į darbo rinką savo šalyje. Šiuo požiūriu investicijos į švietimą yra vienos prasmingiausių“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Projektą įgyvendino tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Nadia iniciatyva“, kuri siekia atkurti Sindžaro jazidų bendruomenę, konflikto metu išgyvenusią seksualinį smurtą, bei remti švietimo, sveikatos apsaugos ir socialinių paslaugų teikimą.

Šios organizacijos vykdomasis direktorius Abidas Shamdeenas (Abidas Šamdinas) teigė, jog atkuriant Sindžaro provincijos švietimo sistemą drauge gerinamos žmonių, grįžusių į regioną, gyvenimo sąlygos ir palengvinamas šalyje perkeltų asmenų saugus grįžimas namo.

Užsienio reikalų ministerijos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai lėšomis 2018-2022 metais įgyvendinamas dar vienas švietimo projektas Irake – „Artimųjų Rytų mokslo programa“, kuriam skirta 127 tūkst. eurų.

GALERIJA

  • Irake atidaryta Lietuvos lėšomis pastatyta pradinė mokykla <span style=color:red;>(nuotraukos)</span>
  • Irake atidaryta Lietuvos lėšomis pastatyta pradinė mokykla <span style=color:red;>(nuotraukos)</span>
  • Irake atidaryta Lietuvos lėšomis pastatyta pradinė mokykla <span style=color:red;>(nuotraukos)</span>
  • Irake atidaryta Lietuvos lėšomis pastatyta pradinė mokykla <span style=color:red;>(nuotraukos)</span>
URM nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

VISIŠKAI PRITARČIAU....

Jeigu tos paramos kitoms valstybėms būtų iš landsberginės šutvės, Šimonytės, laisvės partijos narių asmeninės kišenės. Deja - tie niekšai patys lobsta, o savo eilinius piliečius įžūliai apiplėšinėja. Neabejoju - ateis ir jiems atpildo valanda...

taigi

Kas ją sugriovė ir nužudė mokinius?

MOCIUTE

Savus naikina,lietuva rusina,bus cia ukrainos padetis,ilgai lietuviai nemiegos,zombiai,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS