Išgirdo skundą: kalinių ŽIV gydymui numatyta milijoninė suma | Diena.lt

IŠGIRDO SKUNDĄ: KALINIŲ ŽIV GYDYMUI NUMATYTA MILIJONINĖ SUMA

Kaliniams skundžiantis, kad pastaruoju metu nebegauna žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) gydymui reikalingų vaistų, Teisingumo ir Sveikatos apsaugos ministerijos rengiasi keliskart padidinti skiriamą sumą infekcinėms ligoms gydyti.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sako kol kas negavęs informacijos, kad kaliniams vaistų trūksta šiuo metu, tačiau žadėjo problemą spręsti.

„Su sveikatos apsaugos ministru sutarėme ir skubiai teikiame Sveikatos draudimo įstatymo pataisos projektą Vyriausybei, kad kitąmet visos infekcinės ligos, tarp jų – ŽIV, Hepatitas B ir tuberkuliozė, būtų apmokama iš PSDF (Privalomojo sveikatos draudimo fondo – BNS) lėšų. Tuomet nekiltų problemų. Manau, jei ne kitą, tai dar kitą posėdį tokį projektą pateiksime“, – BNS sakė E. Jankevičius.

Šiuo metu valstybės biudžeto projekte numatyta kitąmet kalinių ŽIV gydyti skirti 200 tūkst. eurų.

Tai būtų tikrai, matyt, daugiau nei milijonas eurų, jei ne du.

E. Jankevičiaus teigimu, PSDF biudžete numatyta suma būtų „ženkliai ženkliai didesnė“.

„Tai būtų tikrai, matyt, daugiau nei milijonas eurų, jei ne du“, – patikino jis.

Priklausomybių ligomis besirūpinančios koalicijos „Galiu gyventi“ direktorė Jurgita Poškevičiūtė teigė, kad neseniai buvo pasigirdę kalinių pranešimų, jog trūksta medikamentų ŽIV gydyti, tačiau pastaruoju metu problema lyg ir išspręsta.

„Bet pertrūkiai yra blogai – tai ir žmogaus teisių pažeidimas, ir, panašiai kaip su antibiotikais, vystosi atsparumas, jei gydymas nutraukiamas. Gydymas turi būti suteikiamas reguliariai“,– sakė ji.

Anot J. Poškevičiūtės, kalėjimuose iki šiol gydyta labai nedaug žmonių, nors nuo metų pradžios gydymas priklauso visiems nuteistiesiems.

„Kalėjimų uždaroje erdvėje galima sudaryti sąlygas gydymui, bet, kaip suprantu, yra didžiulis lėšų trūkumas ir jos nebuvo suplanuotos“, – sakė J. Poškevičiūtė.

Organizacijos duomenimis, kalėjimų sistemoje yra apie 300 ŽIV infekuotų ir apie tai žinančių asmenų, šiuo metu tik apie trečdalis jų gydomi.

„Aš sveikinu sprendimą, kad svarstoma, kaip gydyti nuteistuosius PSDF lėšomis, nes kalėjimų sveikatos apsaugos biudžetai yra tragiškai prasti ir bent iki šiol vargiai galėdavo patenkinti gydymosi poreikį. Bet, kad taip atsitiktų, reikalingi ir Seimo sprendimai. Todėl dar nėra garantijos, kad taip atsitiks 2019-aisiais. Toks sprendimas būtų geras, bet abejonė išlieka“, – sakė ji.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

o sergantiem laisveje

paramos koncertas...

k

saudyt

nesuprantu

tai dabar bus kad laisveje esantis gydymo negaus, nes jam nepriklauso, mokek pats, o kalinius gydys nemokamai?? Tai kalinio sveikata vertingesne uz nuo kalinio nukentejusios aukos?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS