Išvadas dėl Vijūnėlės „dvaro“ likimo rengs dvi ministerijos | Diena.lt

IŠVADAS DĖL VIJŪNĖLĖS „DVARO“ LIKIMO RENGS DVI MINISTERIJOS

Vyriausybė pavedė Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms parengti išvadą dėl Druskininkų valdžios prašymo teismo nurodytą griauti Vijūnėlės „dvarą“ perimti visuomenės reikmėms, jame įrengiant M. K. Čiurlionio menų mokyklą.

Premjero patarėjas Tomas Beržinskas BNS patvirtino, kad Vyriausybė yra gavusi Druskininkų savivaldybės kreipimąsi.

„Kreipimasis yra gautas ir yra pavesta Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms išnagrinėti prašymą bei pateikti išvadas“, – BNS sakė T. Beržinskas.

Druskininkų savivaldybė taip pat prašė Vyriausybės dėl Vijūnėlės „dvaro“ kurti darbo grupę iš Vyriausybės, ministerijų ir kurorto savivaldybės atstovų, kad ši išnagrinėtų klausimą dėl nelegaliai pastatyto statinio perėmimo visuomenės reikmėms.

T. Beržinskas nekomentavo, ar planuojama kurti darbo grupę.

Premjeras Saulius Skvernelis ir aplinkos ministras Kęstutis Mažeika yra sakę, kad teismo sprendimo turi būti laikomasi ir pastatas turi būti nugriautas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) liepos viduryje antrą kartą paskelbė, kad vadinamasis Vijūnėlės dvaras turi būti nugriautas, tačiau Druskininkų valdžia toliau deda pastangas, jog pastatas būtų išsaugotas.

Druskininkų savivaldybės taryba kreipimuisi į Vyriausybę dėl Vijūnėlės „dvaro“ išsaugojimo pritarė liepos 29 dieną.

Už pastato išsaugojimą pasisakantys tarybos nariai sakė, kad toks sprendimas sumažintų savivaldybės nuostolius, anot jų, vienintelė kliūtis, neleidžianti parko teritorijoje stovėti Vijūnėlės „dvarui“ yra ta, jog pastatas yra gyvenamosios paskirties.

Vijūnėlės „dvaro“ savininkas verslininkas Žilvinas Povilonis griovimo darbams jau yra nusamdęs rangovą, tačiau pats teigė pritariantis siūlymui pastatą perimti visuomenės reikmėms.

Verslininkas dėl žalos atlyginimo už nugriautą pastatą yra kreipęsis į Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmus ir nurodo, kad žala siekia 1,8 mln. eurų.

Ž. Poviloniui, Druskininkų merui Ričardui Malinauskui ir jo patarėjui Aivarui Kadziauskui yra pareikšti įtarimai teisėjų korupcijos byloje. Joje nagrinėjamas ir epizodas, kad Vijūnėlės „dvaro“ byloje galėjo būti mokami kyšiai.

Rašyti komentarą
Komentarai (19)

Irena

Negalima leisti nugriauti šį dvarą, druskininkiečiai turi visi susivienyti ir apjuosti rankomis kaip per Baltijos kelią, jei to neužtektų, tai turėtų visos Lietuvos žmonės prisidėti .Tiktai verta išsaugoti kilniems tikslams ! Susivienykim visi !!!2

Aiva

Teismo sprendimus privaloma vykdyti

Varge varge

konservatnikai su liberastais greičiau duos sau koja nukirst nei palikt Vijunėlės dvarą nenugriautą. Kerštas, revanšas ir nepaprastas bukumas. ATIDUOKIT TĄ PASTATĄ NEĮGALIEMS VAIKAMS GYVENTI! Dabar prievartauja žmones Žiežmariuose kai tuo tarpu šios neprastos patalpos stovi dykos. Barbarai jūs o ne valdžia..
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS