Anot jos, tokie skaičiai liudija apie didėjantį visuomenės sąmoningumą ir norą pasirengti galimiems iššūkiams.
„Visuomenės įsitraukimas į valstybės gynybą – tai brandžios, atsakingos ir pilietiškos tautos požymis. Pilietinio pasipriešinimo mokymai parodo, kad kiekvienas žmogus – nesvarbu, ar jis yra gydytojas, mokytojas ar studentas – gali ir turi prisidėti prie bendro saugumo. Stipri valstybė prasideda nuo pasirengusios ir sąmoningos visuomenės“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos viceministras Tomas Godliauskas.
Pasak ministerijos, susidomėjimas pilietinio pasirengimo temomis sparčiai auga ne tik tarp pavienių gyventojų – mokymais aktyviai domisi ir verslo atstovai.
Balandžio–gegužės mėnesiais Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas 40 Lietuvos įmonių organizuos specialius užsiėmimus.
KAM teigimu, šis įsitraukimas rodo, kad vis daugiau žmonių supranta – visuotinė gynyba nėra vien karinių struktūrų reikalas, tai mūsų visų atsakomybė ir bendras tikslas.
„Pilietinio pasipriešinimo mokymai – tai ne vien teorinės žinios, bet praktinių įgūdžių lavinimas, stiprinantis žmogaus pasitikėjimą savimi ir mažinantis nežinomybės baimę. Tai yra viena iš šiuolaikinės atgrasymo strategijos dalių, kurios esmė – sąmoninga, pasirengusi ir atspari visuomenė“, – rašoma ministerijos pranešime.
Visuomenės apklausos, anot KAM, parodė, kad daliai gyventojų trūksta žinių ir įgūdžių, reikalingų pasirengti dienai „X“.
Siekiant suteikti gyventojams būtinus įgūdžius, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas kartu su Lietuvos šaulių sąjunga bei kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis sukūrė nemokamus aštuonių valandų trukmės mokymus, orientuotus į pilietinio pasipriešinimo ir atsparumo hibridinėms grėsmėms ugdymą.
Pasak ministerijos, kursai apima ne tik neginkluoto pasipriešinimo pagrindus, bet ir pirmosios pagalbos, išgyvenimo, kibernetinio saugumo bei dezinformacijos atpažinimo temas. Specializuotose programose dalyviai taip pat gali išmokti valdyti bepiločius orlaivius.
Naujausi komentarai