Kariuomenė iš gyventojų paramos modernizavo amerikietiškus šautuvus | Diena.lt

KARIUOMENĖ IŠ GYVENTOJŲ PARAMOS MODERNIZAVO AMERIKIETIŠKUS ŠAUTUVUS

  • 10

Gyventojų skirtą paramą Lietuvos kariuomenė skelbia panaudojusi ginkluotei atnaujinti – Jungtinių Valstijų gamybos šautuvams M-14 modernizuoti.

Pasak kariuomenės, gyventojų skirta 2 proc. nuo 2016-aisiais mokėto pajamų mokesčio parama leido atnaujinti daugiau nei 400 šautuvų, kurių sulaukė lengvosios pėstininkų brigados „Aukštaitija” ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) taiklieji šauliai.

Šautuvams įdiegtos atraminės kojelės iš JAV įmonės „Harris Bipods“ bei modernūs čekiški „Meopta“ optiniai taikikliai.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas sako, kad gyventojų finansinė parama yra „vienas iš įrodymų, kad šalyje gausu patriotiškai nusiteikusių ir šalies saugumui neabejingų žmonių“.

Kariuomenė nurodo, kad ginklams modernizuoti iš viso skirta 630 tūkst. eurų, iš jų – 200 tūkst. eurų gyventojų paramos. Antruoju etapu planuojama modernizuoti dar daugiau nei 500 automatų.

Modernizuotais ginklais taiklieji šauliai pasiekti taikinius galės iki 600 metrų, o trikdyti – 800 atstumu.

2014–2018 metais gyventojų finansinė parama kariuomenei siekia 792 tūkst. 400 eurų.

Kariuomenė skelbia, kad panaudojant šias lėšas įsigyta 30 šarvinių liemenių, per 200 infraraudonųjų spindulių filtrų Sausumos pajėgose tarnaujančių karių optiniams taikikliams, taip pat modernizuota daugiau nei 400 Lietuvos kariuomenės turimų šautuvų M-14.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Anonimas

Kiek kartų tą senieną kurios vieta jau senai muziejuje dar modernizuos, kol taps brangesnė už "auksinius" šaukštus? Tik prieš kokius metus tą pačia pasaką apie modernizavimą su tais pačiais taikikliais sekė......

Kaunietis

Pinigu svaistimas tesesi, valio!

veteranas

Vienas prasciausiu sautuvu pasaulyje. Gamintas nuo 1957 iki 1964 metu. JAV jie naudojami tik ivairiose ceremonijose ir garbes sargybose. Vietnamo ir Korejos karai parode kad jis kovoje niekam tikes. Nukrites ant zemes jis gali daugiau neissauti, patekus nors kiek purvo ar zemiu beveik 100% uzsikerta. Automatiniame rezime jokio taiklumo. Be to jis labai sunkus. Amunicija jam taip pat labai sunki. Vienu zodziu Lietuvos aborigenams pats tas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS