Kariuomenė žada užpildyti jaunesniųjų karininkų trūkumą | Diena.lt

KARIUOMENĖ ŽADA UŽPILDYTI JAUNESNIŲJŲ KARININKŲ TRŪKUMĄ

Lietuvos kariuomenė sako toliau sprendžianti jaunesniųjų karininkų trūkumą, atsiradusį grąžinus šauktinių tarnybą.

„Problema sprendžiama ir ji negilėja. Aš manau, kad per kelerius metus tai išspręsime“, – žurnalistams šią savaitę sakė kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

Kariuomenei šiuo metu trūksta kelių šimtų jaunesniųjų karininkų. Jais laikomi karininkai nuo leitenanto iki kapitono.

Jų trūkumas išryškėjo Lietuvai 2015 metais grąžinus šaukimą į kariuomenę, nes šauktinių būriams ir kuopoms vadovauja jaunesnieji karininkai.

Generolas teigė, kad šiuo metu Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų kursas padidintas iki 200 per metus, taip pat svarstoma, kaip supaprastinti priėmimo taisykles į karininkus rengiančią Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją.

Pasak krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio, kalbant apie priėmimą į Karo akademiją svarstoma, „kaip padėti adekvačiau pasirengti tiems, kurie renkasi karininko profesiją, nes su stojimo balo augimu kyla tam tikri iššūkiai“.

Ministro teigimu, šiuo metu sprendžiama dėl parengiamosios tarnybos prieš stojant į Karo akademiją kūrimo.

Šiuo metu dėl jaunesniųjų karininkų trūkumo šauktinių būriams tenka vadovauti žemesnio laipsnio kariams profesionalams, pavyzdžiui, vyresniesiems eiliniams.

„Nematyti, kad tai atsilieptų parengimo kokybei“, – sakė R. Karoblis.

„Man pačiam teko dalyvauti pratybose, tai vyresnieji eiliniai, ką tik profesionalais tapę buvę šauktiniai puikiai susitvarko“, – pridūrė jis.

Kariuomenės vadas taip pat tikisi, kad smarkiai daugėjant karių profesionalų pagaliau bus išspręsta puskarininkių trūkumo problema.

Pagal dabar galiojančias taisykles, kariai turi ištarnauti dvejus metus, kad galėtų pretenduoti į Puskarininkių mokyklos pirmą kursą.

Pasak J. V. Žuko, todėl 2015 metais tarnybą baigę ir kariuomenėje nusprendę likti šauktiniai jau gali būti rengiami puskarininkiais.

„Šiais metais 1100 buvusių šauktinių jau pasirašė kontraktus su Lietuvos kariuomene. Čia yra puskarininkių korpusui milžiniškas potencialas augti“, – kalbėjo generolas.

Lietuvos kariuomenėje šiuo metu tarnauja beveik 9,9 tūkst. karių profesionalų, apie tūkstantis šauktinių ir maždaug 5 tūkst. karių savanorių.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Anonimas

Keistai tu debilas

darmajedas

tas kuris darmai eda...

Kęstas

Kiek ir už ką mokame karinėmis išlaidomis? Spartanai Lietuvoje nepaskrenda. Kariniame parade Lietuvoje važiuoja motociklai. Auksiniai šaukštai blizga viso Lietuvos elito namuose, pradedant nuo Nota bene globėjų Landsbergių. Nejaugi neturime kuo užsiimti, todėl švaistom Lietuvoje milijardą eurų per metus? Kokia viso šio parado prasmė? Užpulsime branduolinę valstybę Rusiją? Tai kodėl tiek metų neužpuolame? O gal užsiimkime darbu vietoje brangaus cirko? Apie kokią meilę Lietuvai kalbate jūs, prisidengdami tariama gynyba ir Lietuvoje milijardą eurų per metus išleidžiantys jūsų auksiniams šaukštams bei apšikantys reguliariai mus visus maitinančių ūkininkų laukus? Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS