Kaukių dėvėjimas viešose uždarose vietose – vėl privalomas | Diena.lt

KAUKIŲ DĖVĖJIMAS VIEŠOSE UŽDAROSE VIETOSE – VĖL PRIVALOMAS

  • 11

Šeštadienį įsigalioja apsauginių kaukių privalomas dėvėjimas uždarose viešose vietose. Siekiant sustabdyti užsikrėtimų koronavirusu augimo tendenciją Lietuvoje, veido kaukės bus privalomos viešajame transporte bei uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose. Šiam sprendimui trečiadienį pritarė Vyriausybė.

Sveikatos apsaugos ministro ir valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu, prievolės dėvėti veido kaukę neturės viešojo maitinimo įstaigų ir kultūros bei sporto renginių lankytojai. Taip pat bus numatytos išimtys toms paslaugoms, kurios negali būti suteiktos dėvint kaukę.

Naujos priemonės yra dalis kompleksinių sprendimų, kurių imasi Vyriausybė COVID-19 ligos plitimui suvaldyti.

Vyriausybės sprendimu taip pat įpareigota, kad prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietų įstaigos nuo šeštadienio privalės riboti ir pirkėjų bei paslaugų gavėjų srautus: užtikrinti, kad pirkėjai ir paslaugų gavėjai eilėse laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo vienas nuo kito.

Pastaruoju metu Lietuvoje fiksuojamas užsikrėtimų koronavirusu skaičiaus augimas ir šalies sergamumo COVID-19 infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų perkopė 5.

Kaip penktadienį pareiškė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tai, ar siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą reikės griežtinti reglamentavimą ir nustatinėti papildomas sąlygas, ar ne, priklausys nuo visuomenės elgesio.

Gairės: Koronavirusas Lietuvoje, COVID-19 saviizoliacija, LNK1, privalomas kaukių dėvėjimas
Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Laisvai

Puse pasaulio protestoja kita puse atsiklaupe laižo BLM batus. Tu turi dvi piliules melina ir rauduona.Tau rinktis

Laisva

Gėda skaityti komentarus... Visas pasaulis kaukės dėvi, o lietuviams jau kančia...Nematete jus tikro karantino...Vokietijoje pas kirpėją sėdi su kauke ir nieko nekeiki, nes juk pandemija... O kad susirgusiems namie sėdėti, tai čia išvis briedas, o ne komentaras, juk nežinai, ar sergi,kol nejauti simptomų ir testo neatlikai ...

Juk taip ?

Manau jus tokius susirgusius uždaryti namuose ir sirkite.Tai juk jūsų teisė.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS