Rusija vykstantiems į Karaliaučiaus sritį išduos nemokamas elektronines vizas | Diena.lt

RUSIJA VYKSTANTIEMS Į KARALIAUČIAUS SRITĮ IŠDUOS NEMOKAMAS ELEKTRONINES VIZAS

Rusija oficialiai informavo Lietuvą, kad nuo liepos pirmos dienos lietuviai kelionėms į Karaliaučiaus sritį galės gauti nemokamą elektroninę vizą.

Rusijos ambasados Lietuvoje konsulinio skyriaus vedėja Tatjana Novožilova žurnalistams trečiadienį patvirtino, kad ši nuo liepos 1-osios įvedama tvarka vykstantiems į Karaliaučiaus sritį iš viso galios 53 valstybių piliečiams, tarp jų – visoms Europos Sąjungos valstybėms.

„Manau, kad toks palengvinimas leis žmonėms vykti savo asmeniniais reikalais, dažniau susitikti su artimaisiais, kurie gyvena Rusijos teritorijoje. Mano manymu, tai geras, pozityvus žingsnis piliečiams, kurie gyvena sąraše minimose šalyse, ypač Lietuvai, Latvijai, Estijai, nes giminystės, draugiški santykiai išlieka“, – teigė T. Novožilova.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija trečiadienį pranešė, kad gavo apie tai informuojančią Rusijos notą. T. Novožilova sako, kad oficialiai Lietuva apie naująją tvarką informuota antradienį.

Diplomatė tvirtino, kad elektroninės vizos bus išduodamos vykstantiems turizmo, verslo, humanitariniais ar kultūros ryšių tikslais. Kitais atvejais reikės kreiptis dėl įprastinės vizos į ambasadą. Rusijos atstovai tikisi, kad nauja tvarka padidins turistų srautus į Karaliaučiaus sritį.

Iki šiol vienkartinės vizos vykstantiems į Rusiją kainavo 35 eurus.

Lietuviai ne vėliau kaip prieš keturias kalendorines dienas iki numatomos kelionės turės užpildyti elektroninę formą Rusijos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje bei pateikti savo nuotrauką. Vykstantiems į sritį reikės turėti dar bent pusmetį galiojantį pasą, taip pat būtinas sveikatos draudimas.

Tokia viza galios 30 dienų ir leis būti Karaliaučiaus srityje ne ilgiau kaip aštuonias paras nuo įvažiavimo. Į kitas Rusijos teritorijas su šia viza vykti nebus galima. Įvažiuoti su ta pačia viza bus galima vieną kartą.

Vizą patariama atsispausdinti, tačiau pasieniečiams pakaktų ir elektroninės jos versijos mobiliajame telefone.

Pasak Rusijos diplomatų, prašymas galės būti atmestas arba jau išduota viza panaikinta, jei paaiškėtų, kad asmuo yra pažeidęs įstatymus Rusijoje arba Baltarusijoje.

Visas valstybių, taip pat kontrolės punktų, per kuriuos galima vykti į Karaliaučiaus sritį, sąrašas bus paskelbtas liepos 1-ąją. Be kita ko, viza bus galima pasinaudoti ir vykstantiems lėktuvu į Chrabrovo oro uostą. Artimiausi Lietuvai skrydžiai į šį oro uostą vykdomi iš Rygos.

Tarp kitų minimų valstybių, kurioms galios lengvata – Bahreinas, Indija, Indonezija, Kataras, Kinija, Šiaurės Korėja, Kuveitas, Malaizija, Meksika, Saudo Arabija, Singapūras, Turkija, Japonija. Sąraše nėra Didžiosios Britanijos, taip pat Jungtinių Valstijų – JAV taikomi kiti susitarimai.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Ozys&Ozesnis

Aisku psichiniam Kasciunui ir Laurinaviciui ivaziavimas i Kaliningrado sriti turetu buti uzdraustas prie betkokiu salygu

Ozys&Ozesnis

O is kitos puses manau , kad toks Rusijos sprendimas yra labai geras tiek paciai Rusijai, tiek jos kaimynems.

Ozys&Ozesnis

Lietuvos agresija Rusijos atzvilgiu, jos okupacines pretenzijos, kesinimasis i Kaliningrado sriti ir ja pervadinimas karaliauciumi manau turi buti grieztai ivertintas Rusijos poitiku

SUSIJUSIOS NAUJIENOS