Komisija leido VSAT pasirašyti tvoros su Baltarusija baigimo sutartį su „Epso-G“ | Diena.lt

KOMISIJA LEIDO VSAT PASIRAŠYTI TVOROS SU BALTARUSIJA BAIGIMO SUTARTĮ SU „EPSO-G“

  • 2

Tvora Lietuvos pasienyje su Baltarusija buvo įrengta laiku, kokybiškai ir neviršijant numatyto biudžeto, konstatavo projekto priežiūros komisija, leidusi Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) pasirašyti galutinį darbų priėmimo aktą su projektą įgyvendinusia bendrove „Epso-G“.

Kaip ir buvo numatyta, pagrindiniai fizinio barjero įrengimo darbai maždaug 550 kilometrų ilgio pasienyje su Baltarusija baigti rugpjūčio pabaigoje.

Lapkritį ir gruodį iš sutaupytų lėšų buvo įsigyta medžiagų tvoros taisymui ir kitom reikmėm. Siekiant užkirsti kelią pasikartojančiam tvoros gadinimui sustiprinti prie sienos ženklų VSAT pareigūnams leidžiantys patekti varteliai.

Vartelių stiprinimui buvo išleista 1,8 mln. eurų, o medžiagoms – maždaug 1 mln. eurų. Baigti ir kiti numatyti projekto darbai – sutvarkytos statybvietės ir jų prieigos, atstatyti keliai, parengta baigiamoji projekto dokumentacija.

Pprojektui išleista 144,9 mln. eurų iš 152 mln. eurų jam numatyto biudžeto.

Fizinio barjero įrengimui Vyriausybė pritarė pernai rugpjūtį, Baltarusijos režimui pradėjus hibridinę ataką prieš Lietuvą ir į šalį ėmus plūsti nelegaliems migrantams.

Iš viso įrengti 453 kilometrai naujos tvoros segmentų, atnaujinta 76 kilometrai anksčiau įrengtos tvoros, nutiesta 357 kilometrai koncertinos. Į bendrą fizinį barjerą integruota ir maždaug 80 kilometrų koncertinos užtvaro, kurį pernai vasarą ir rudenį įrengė kariškių ir ugniagesių pajėgos.

Bendras Lietuvos sienos su Baltarusija ilgis yra 679 kilometrai. Daugiau nei 100 kilometrų valstybės siena eina upių ir ežerų krantais, kur fizinis barjeras nebuvo įrengiamas.

GALERIJA

  • Komisija leido VSAT pasirašyti tvoros su Baltarusija baigimo sutartį su „Epso-G“
„Epso-G“ nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

:)))

ir kiek nuo tos tvoros nubyrejo vienai ar kitai partijai?

Zvalgai

Orku tanku tokia "parnografija" nesulaikysi...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS