Nuo rytdienos žiūrovai televizorių ekranuose nebeišvys miško laukymėje stovinčio konservatorių ir krikščionių demokratų vadovo Andriaus Kubiliaus, raginančio pradėti permainas valstybėje.
Elgesys nepadorus
Prezidentas šiomis dienomis pasirašė politinę reklamą draudžiančias Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pataisas, jas žadama paskelbti leidinio „Valstybės žinios" rytojaus numeryje. Iki teisės akto įsigaliojimo reklamos klipą transliavę konservatoriai gerokai įpykdė kitų partijų atstovus.
Jie mano, kad konservatoriai, agitavę neleisti politikams reklamuotis televizijoje ir radijuje, bet iki įstatymo įsigaliojimo elgęsi priešingai, pasirodė ne iš gražiosios pusės.
Naujosios sąjungos atstovė Nijolė Steiblienė vakar dienraščiui teigė, kad socialliberalai, žinodami politinių jėgų susitarimą, reklamos klipo net nekūrė.
„Jie elgiasi labai nekorektiškai ir netgi nepadoriai, nes tai yra jų pasiūlymu pasirašytas politinis susitarimas, o jie, nelaukdami, kol įsigalios draudimas, skuba greičiau reklamuotis. Tai nepadoru", - įsitikinusi pašnekovė.
Išnaudojo paskutinę minutę
N.Steiblienei antrino ir Socialdemokratų frakcijos vadovė Irena Šiaulienė: „Nekorektiška viena demonstruoti Seimo salėje, o per visas informacijos priemones reklamuotis. Jie išnaudojo paskutinę akimirką, išnaudojo būdą atkreipti į save dėmesį."
Pasak jos, socialdemokratai apskritai neplanavo šiemet užsisakyti reklaminio klipo.
Konservatoriais piktinosi ir Liberalų ir centro sąjungos frakcijos seniūnas Vytautas Bogušis. Jis aiškino, jog paradoksaliausia, kad vaizdinę propagandą skleidžia neva labiausiai su politine reklama kovojusi partija.
Jis mano, jog neįsigaliojęs įstatymas nesuteikė konservatoriams teisės piktnaudžiauti padėtimi ir toliau „vaizdo klipais plauti tautiečiams smegenų".
Nesitikėjo, kad priims
Pasikalbėti su konservatorių ir krikščionių demokratų lyderiu A.Kubiliumi dienraščiui vakar nepavyko. Jo vadovaujamos partijos atstovas Jurgis Razma garantavo, kad įsigaliojus įstatymui klipai neberodomi.
„Inicijavome, vargome, kol kitus įtikinome, kad reikia tokio įstatymo, bet kol jis nebuvo priimtas, įsigaliojęs, nebuvome tikri, kad jis bus priimtas. Mums talkinanti reklamos kompanija planuoja veiksmus veikiančių įstatymų aplinkoje, tad buvo sukurti tie keli klipai", - pasakojo parlamentaras.
Jis svarstė, kad televizijos ekranuose šmėžavusi partijos reklama galėjo paskatinti Seimą ryžtis uždrausti politinę reklamą. „Ko gero, kiti tikėjosi, kad mes tų klipų nepajėgūs sukurti, ir manė, kad tik mums to įstatymo tereikia. Kai pamatė, kad ir mes toje erdvėje esame konkurencingi, kai kurie gal lengviau balsavo", - pusiau rimtai, pusiau juokais kalbėjo J.Razma.
Naujausi komentarai