Valdančioji Tėvynės sąjunga neskuba inicijuoti interpeliacijos liberalcentristų deleguotam vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui. Tačiau atskiri jos nariai žada tai padaryti savarankiškai.
Antradienį ryte posėdžiavusi konservatorių frakcija svarstė politinę situaciją Lietuvoje, susidariusią po to, kai pirmadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė tenkinti premjero Andriaus Kubiliaus teikimą atleisti vidaus reikalų ministrą.
Tėvynės sąjunga pakartojo nepasitikinti R.Palaičiu, raginanti jį pasitraukti iš ministrų. Tačiau frakcijos posėdyje nebuvo nuspręsta jau dabar pradėti rengti Vidaus reikalų ministerijos vadovui interpeliaciją, jeigu jis neatsistatydintų pats.
„Frakcijos posėdyje dar kartą fiksuotas nepasitikėjimas ministru. Mūsų atstovai koalicijos taryboje paprašyti informuoti apie tai valdančiosios koalicijos partnerius“, - trumpai frakcijos posėdį reziumavo jos seniūnas Jurgis Razma.
Specialiame pareiškime Tėvynės sąjungos frakcija pareiškė apgailestaujanti dėl Prezidentės atsisakymo patenkinti premjero teikimą atleisti R.Palaitį iš vidaus reikalų ministro pareigų ir nesutito su teikimo, kaip „priešrinkiminio apsistumdymo“, apibūdinimu. Šitaip konservatorių ir liberalcentristų konfliktą pirmadienį pavadino pati D.Grybauskaitė.
„Ministro atleidimu ministras pirmininkas A.Kubilius siekė atkurti teisingumą, o ne tenkinti kokias nors partines ambicijas. Prezidentė, nepritardama ministro klaidos atitaisymui, paremdama ministrą R.Palaitį kartu prisiėmė ir atsakomybę už buvusius ir būsimus jo veiksmus“, - pabrėžė konservatoriai.
Pasak J.Razmos, frakcija remia premjero „principingą laikyseną ir veiksmus teikiant iš užimamų pareigų atleisti ministrą R.Palaitį bei konstruktyviai reaguojant į Seimo Antikorupcijos komisijos išvadas ir siekiant atkurti teisingumą dėl buvusių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado“.
Frakcija, kritiškai įvertinusi ministro sprendimus „atleisti iš užimamų pareigų aukštą profesionalumą bei gerą reputaciją turinčius FNTT vadovus, pastaruoju metu sėkmingai organizavusius rimtus tyrimus prieš įtakingas ekonominius nusikaltimus vykdžiusias grupuotes, atsižvelgdama į Seimo Antikorupcijos komisijos išvadas, mano, kad minėti vidaus reikalų ministro veiksmai pažeidžia esminius teisingumo ir moralios politikos principus“.
Konservatoriai pareiškė nepasitikėjimą Vidaus reikalų ministerijos vadovu ir siūlo jam atsistatydinti iš užimamų pareigų. Pasak J.Razmos, šią frakcijos poziciją perteikti koalicijos partneriams įpareigojami frakcijos atstovai valdančiosios koalicijos taryboje.
„Frakcija kol kas neinicijuoja interpeliacijos ministrui, tačiau frakcijos nariams nedraudžiama tokias iniciatyvas paremti“, - teigiama pareiškime.
Frakcijos narys Naglis Puteikis jau pranešė baigiantis rengti interpeliaciją ir netrukus pradėsiantis rinkti Seimo narių parašus po ja.
„Frakcija, jausdama savo ypatingą atsakomybę už Valstybės ateitį, yra pasirengusi dirbti kartu su kitomis Seimo frakcijomis, ypač su koalicijos partneriais, kad strateginiai sprendimai dėl energetinio saugumo bei kitų gyvybiškai svarbių sričių būtų priimti laiku“, - priduriama jame.
Tėvynės sąjungos frakcijos posėdyje pritarta siūlymams, kad Vyriausybė svarstytų galimybę stabdyti konkursą į FNTT vadovus ir atšaukti vidaus reikalų ministro įsakymus dėl buvusių vadovų atleidimo.
Naujausi komentarai