Kreipėsi į STT: kalinius įdarbinančioje įstaigoje – daugybė pažeidimų | Diena.lt

KREIPĖSI Į STT: KALINIUS ĮDARBINANČIOJE ĮSTAIGOJE – DAUGYBĖ PAŽEIDIMŲ

Teisingumo ministerijos specialistams atlikus patikrinimą kalinius įdarbinančioje viešojoje įstaigoje „Mūsų amatai“ ir radus nemažų pažeidimų, kreiptasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).

Anot Teisingumo ministerijos pranešimo, Korupcijos prevencijos skyriaus specialistų atliekamas tyrimas įstaigoje „Mūsų amatai“ atskleidė „daug aplaidumo, nekompetentingos veiklos atvejų, galimus korupcijos požymių“.

„Visose įkalinimo įstaigose filialus turinti įmonė atliko daugiau kaip pusantro tūkstančio mažos vertės pirkimų, bendra jų suma – per 1,7 mln. eurų. Tikrinimo metu nustatyta, kad dauguma įmonės mažos vertės pirkimų atlikta neskelbiamų apklausų būdu, neužtikrinant tiekėjų konkurencijos ir racionalus lėšų panaudojimo“, – teigiama pranešime.

Bet prasta įmonės vadyba, galimai darbuotojų  nesąžiningi veiksmai lėmė ne vienus metus susikaupiančias skolas.

Korupcijos prevencijos skyriaus specialistai tikrina informaciją, kad įmonė galėjo teikti paslaugas ir parduoti prekių kitiems rinkos dalyviams, o šie vėliau tas paslaugas ir prekes daug brangiau perparduodavo trečioms įmonėms.

Anot ministerijos, taip pat rasta be sutarčių ar kitų dokumentų gaminamos produkcijos, pavyzdžiui, metalinio laivo korpusas.

„Įmonė „Mūsų amatai" atlieka labai svarbią misiją ir turėtų plėsti savo veiklas, stiprinti ryšius su įmonėmis – socialiniais partneriais, kad užimtų kuo daugiau nuteistųjų, išmokytų profesijos, padėsiančios laisvėje susirasti darbą. Bet prasta įmonės vadyba, galimai darbuotojų  nesąžiningi veiksmai lėmė ne vienus metus susikaupiančias skolas, kurios stabdo investicijas, naujų programų įgyvendinimą“, – tvirtino teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Jis pareiškė, kad centralizavus viešuosius pirkimus Kalėjimų departamento sistemoje bus galima sutaupyti šimtus tūkstančių eurų ir be papildomų investicijų pagerinti nuteistųjų sąlygas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS