KT nagrinės skundą dėl nenustatyto termino vertinant asmens keliamą grėsmę | Diena.lt

KT NAGRINĖS SKUNDĄ DĖL NENUSTATYTO TERMINO VERTINANT ASMENS KELIAMĄ GRĖSMĘ

  • 2

Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį pradeda nagrinėti bylą dėl Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme nenustatyto termino sprendžiant apie asmens keliamą grėsmę kitų ar savo gyvybei, sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai bei visuomenės saugumui.

Byla bus nagrinėjama rašytinio proceso tvarka.

Į KT su individualiu skundu kreipėsi fizinis asmuo, atkreipdamas dėmesį, kad įstatyme nenustatyta, kurio laikotarpio duomenys apie galimą asmens grėsmę turi būti vertinami išduodant leidimą ginklui.

Šiam asmeniui policija nutarė neperregistruoti leidimo laikyti ginklą, jo skundą atmetė ir administraciniai teismai. Jie konstatavo, kad policijos įstaiga padarė teisingą išvadą, jog pareiškėjas kelia ar gali kelti grėsmę kitų asmenų ar savo gyvybei, sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai ar visuomenės saugumui.

Skundo autorius teigia, kad asmens teisių ribojimas turi būti aiškus, konkretus ir trukti apibrėžtą terminą, asmuo turi teisę žinoti, kada jis bus laikomas atitinkančiu įstatymo reikalavimus tam, kad įgytų tam tikrą teisę. Anot jo, asmuo privalo žinoti, kada jo teisių suvaržymai baigsis.

Nenustačius tokio termino, anot skundo, sudaromos prielaidos policijos įstaigai savo nuožiūra spręsti, kokio laikotarpio ir kokius duomenis vertinti.

Be to, vadovaujantis tokiu teisiniu reguliavimu, policijos įstaiga nėra įpareigojama įvertinti asmens pastangų pasitaisyti.

Pareiškėjo manymu, toks neapibrėžtumas sudaro prielaidas atsirasti situacijoms, kai leidimas laikyti ginklą bus panaikintas net ir tuomet, kai kitose įstatymo nuostatose įtvirtinti terminai yra pasibaigę ir asmuo gali būti laikomas esančiu nepriekaištingos reputacijos.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Naikint Dvasų teismą

kaip negarbingą, nenaudingą visuomenei ir tik teroristinėm partijoms tarnaujančią priemonę! Paskelbkit kokios jų išlaidos, kokias algas gauna ir priedus - apaksit...

Taip

Yra atvejų, kai medžioklės ginklas išduodamas asmeniui su patologija, piromanui, narkomanui, atsilikusio vystymosi individui. Be to, jo artimoje aplinkoje narkomanė motina, su kitomis patologijomis, kas lemia pavojingumą visuomenei. Tokie nubaus žmogų narkotikų įkalę ir jų net nesodins už tai. Papasakos, kad manė, jog taikėsi nušauti siurbėlę ar vorą.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS