KT pradeda nagrinėti skundą dėl draudimo teistam asmeniui įsigyti ginklą | Diena.lt

KT PRADEDA NAGRINĖTI SKUNDĄ DĖL DRAUDIMO TEISTAM ASMENIUI ĮSIGYTI GINKLĄ

Konstitucinis Teismas (KT) antradienį pradės nagrinėti įstatyme numatytą draudimą teistam asmeniui įsigyti ginklą, net kai pasibaigęs jo teistumas.

Į KT kreipėsi Vilniaus apygardos administracinis teismas dėl Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatų, reglamentuojančių leidimą turėti ginklą nepriekaištingos reputacijos asmenims.

Teismui skundžiama norma, kad nepriekaištingos reputacijos asmeniu nelaikomas už tyčinį smurtinį nusikaltimą daugiau kaip šešerių metų laisvės atėmimo bausme teistas asmuo. Toks asmuo negali įsigyti ir turėti B ir C kategorijų ginklų, jų šaudmenų.

Panašioje byloje 2020-aisiais KT nusprendė, kad tuomet galiojęs draudimas daugiau nei trejiems metams už tyčinį smurtinį nusikaltimą teistam asmeniui įsigyti ginklą, net kai pasibaigęs jo teistumas, prieštarauja Konstitucijai.

Reaguojant į KT nutarimą, Seime buvo priimtos įstatymo pataisos, numatančios 15 metų terminą.

Vis dėlto įstatyme atsirado nuostata, kad minėtas terminas netaikomas asmenims, kurie už tyčinį smurtinį nusikaltimą teisti daugiau kaip šešerių metų laisvės atėmimo bausme.

Anot Vilniaus apygardos administracinio teismo, nepatobulinta įstatymo nuostata „neleidžia individualizuotai vertinti asmens situacijos jo keliamo pavojaus požiūriu“.

Bylą KT nagrinės rašytine tvarka.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS