Kur įstrigo išvados dėl „valstiečių“ tautinių kostiumų? | Diena.lt

KUR ĮSTRIGO IŠVADOS DĖL „VALSTIEČIŲ“ TAUTINIŲ KOSTIUMŲ?

  • 4

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kovo viduryje pradėjo tyrimą dėl galimos neteisėtos paramos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) paaiškėjus, kad fondo „Švieskime vaikus“ už Ramūno Karbauskio įmonių lėšas pasiūtus vaikiškus tautinius kostiumus vaikams dalija „valstiečiai“ Seimo nariai ir jų padėjėjai. Tyrimas turėjo būti baigtas liepos viduryje, bet išvadų nėra iki šiol, rašo naujienų portalas 15min.lt.

Kaip skelbia 15min.lt, kitus plačios apimties tyrimus, pavyzdžiui, Lietuvos socialdemokratų partijos pažeidimus per 2016 metų Seimo rinkimų kampaniją VRK suskubo ištirti iki antrojo valstybės dotacijų skirstymo. LSDP pažeidimai pripažinti šiurkščiais, iš partijos atimta pusmečio dotacija. Tuo tarpu galimi „valstiečių“ pažeidimai liko nenagrinėti.

VRK tyrimas dėl tautinių kostiumų buvo pradėtas šiemet kovą. Tikėtasi, kad tyrimas bus baigtas iki birželio pabaigos, bet vėliau terminas nukeltas į liepos vidurį. Darbo grupei, tiriančiai tautinių kostiumų dalybų istoriją, vadovaujanti VRK pirmininkės pavaduotoja Svetlana Misevičienė aiškina, kad tam yra objektyvių priežasčių.

„Žiauriai daug medžiagos. Mes dar rugsėjo mėnesį kreipėmės į Visuomenės informavimo etikos komisiją, dar į Seimą. Tik trise esame darbo grupės nariai, kai kitus tyrimus atliko šeši-septyni žmonės“, – 15min.lt sakė S. Misevičienė.

Pasak S.Misevičienės, tyrimas jau tikrai baigiamas, rašoma išvada ir balsavimui VRK ją ketinama pateikti per artimiausias dvi savaites. „Jau eina viskas į pabaigą, sudarinėjame lenteles, suvestines, kad būtų paprasčiau susipažinti, nes išvada labai plati – jau suvesta apie 150 lapų medžiagos“, – teigė ji.

„Švieskime vaikus“ fondo direktorė Vaida Mandrijauskaitė portalui nurodė, kad tautinių kostiumų akcijai dvi R. Karbauskiui priklausančios įmonės „Agrokoncernas“ ir „Agrokoncerno grūdai“ skyrė daugiau nei 500 tūkst. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Jeigu

Kalbos nereikia, tai kam dar mūturiuotis tais tautiniais- ir taip viskas OK and lovely

žinote , piliete ,

atsikvošėkite pati, aš nepažįstu nei vieno seimo nario padėjėjo , todėl man jokio skirtumo kas dalijo , svarbu kostiumai pasiekė tikslą . Galėjote dalinti ir jūs , tada nereikėtų aimanuoti ..... Labdarą Karbauskis daro tyliai , o gal žinote kam jis praveda savo seimo nario atlyginimą ? Menkystų mentalitetas ..

Pilietė

Atsikvošėkite! Seimo nariai, o ir jų patarėjai turi dirbti jiems priklausantį darbą, o nelakstyti po įstaigas su kostiumais ir paveiksluotis/reklamuotis! Tikra labdara daroma be reklamų - žiūrovų ir klausytojų nereikia!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS