L. Kukuraitis: vaiko pinigai sieks bent 50 eurų | Diena.lt

L. KUKURAITIS: VAIKO PINIGAI SIEKS BENT 50 EURŲ

Vaiko pinigai nuo kitų metų padidės bent nuo 30 eurų iki 50 eurų už vaiką, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

„Mažiausiai 50 eurų - nuo 30 iki 50 eurų, atitinkamai dar svarstant apie daugiavaikes šeimas ir tas, kurios turi mažas pajamas, didesnes sumas“, - „Žinių radijui“ trečiadienį sakė L. Kukuraitis.

Anot ministro, šiuo metu iš pateiktų prašymų dėl 430 tūkst. vaikų 98 proc. paraiškų jau įvertinta.

„Daugelyje savivaldybių 100 proc. Yra dar kelios savivaldybės, kur yra tam tikras vėlavimas, bet jis tikrai nedidelis ir, turint galvoje, kad vis naujos šeimos prašymus teikia, aš labai džiaugiuosi šia priemone“, - tikino L. Kukuraitis.

Pasak jo, vaiko pinigais pasinaudojo daugiau šeimų negu papildomu neapmokestinamų pajamų dydžiu, kuris buvo taikomas iki šių metų.

„Matome, kad bent keliais šimtais tūkstančių vaikų daugiau paremsime, daugiau šeimų paremsime ir tikrai čia viena iš priemonių, kad šeimos ir jaustųsi stipriau, ypač turint galvoje, kad nuo 2019 metų tas vaiko pinigų didinimas tikrai bus žymus.

L. Kukuraitis teigia ir pats rašęs prašymą vaiko pinigams gauti ir tikina, kad, pateikęs šį prašymą vasarį, tris mėnesius gauna išmokas. Tačiau jis teigė, kad pinigus gauna greičiau, nes gyvena Vilniaus rajone, kur savivaldybė greičiau susitvarkė su išmokomis.

„Valstiečiai“ šių metų pradžioje, dar ruošiant mokesčių reformą, žadėjo, kad vaiko pinigai nuo kitų metų sieks 50 eurų.

Nuo šių metų įvesti vadinamieji vaiko pinigai, kai, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, už atžalą mokama 30 eurų. Tačiau buvo panaikintas papildomas neapmokestinamųjų pajamų dydis vaikus auginantiems tėvams.

Vaiko pinigai kritikuoti, nes dalyje savivaldybių, pavyzdžiui, Vilniaus miesto, išmokos vėlavo, nebuvo spėta apdoroti prašymų.

Šiemet iš viso pateikta 345,6 tūkst. prašymų dėl 434,7 tūkst. vaikų, patenkinta 340,4 tūkst. prašymų dėl 427,2 tūkst. vaikų. 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Vaikas

Vaikai privalo gauti tiek kiek gauna imigrantu vaikai atkelti gyventi i lietuva

...

Kadangi tie vaikai - būsima patrankų mėsa, tai ir pinigus jiems reikia skirt iš lėšų, skiriamų kariuomenei, te nuo mažumės auksiniais šaukštais valgo!

Kukuraiti

Geras pasakymas " už vaiką" mokėti po 50 eurų. " už vaiką"? Vaikas juk ne prekė, kad už jį mokėti, o iš kokių pinigų mokėsite, dirbančiųjų mokesčiai didžiausi, tai iš dirbančiųjų atimsite ir sumokėsite daugiavaikėms, gyvenančioms iš vaikų gimdymo? Dar jums mažai tos gimdančios dėl pašalpų prigimdė girtų vaikų? O globos pinigai vėl ir dirbančiųjų kišenės. Tai gal sumažinkit mokesčius, padidinkit atlyginimus, kad vaikai gimtų dirbančiose, tvarkingose šeimose, o ne už pinigus gimdomi.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS