L. Linkevičius ragina neatidelioti sprendimų dėl kandidato į EK, pretenduotų pats | Diena.lt

L. LINKEVIČIUS RAGINA NEATIDELIOTI SPRENDIMŲ DĖL KANDIDATO Į EK, PRETENDUOTŲ PATS

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragina neatidėlioti sprendimo dėl Lietuvos naujojo atstovo Europos Komisijoje kandidatūros ir sako, kad pats pretenduotų į šį postą.

„Aš tikrai neatmesčiau tokios galimybės, tikrai turiu pakankamai patirties, dalyvauti šiame konkurse“, – Žinių radijui antradienį sakė L. Linkevičius.

Pasak jo, šiuo metu apie galimą būsimąjį Lietuvos eurokomisarą diskusija Vyriausybėje nevyksta, „zonduojamos nuomonės, nagrinėjami variantai“.

„Žinoma, kad svarbu turėti sritį, kurioje galima turėti tam tikrą žodį, įtaką, reikšmę, tiek nacionaline prasme, tiek tarptautine, tiek ES lygiu. Bet kadangi užsitęsė visi šie procesai, pas mus dar ir Vyriausybės lygiagrečiai formavimas, tai labai per daug jau neatsakytų klausimų“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Ministro teigimu, ilgai delsiant su sprendimais dėl kandidatūros į eurokomisarus atitinkamai mažėja galimybės iškovoti norimą kuruoti sritį.   

„Laikas yra svarbus, nes jei labai vėlai apsispręsim, tai bus labai sudėtinga dalyvauti toje dėlionėje dėl atsakomybės sričių, tada jau kas liks tiktai. Todėl turėtume, nepaisant šitų sudėtingų vidinių procesų, labai neatidėlioti šitų klausimų sprendimo“, – teigė L. Linkevičius.

Laikas yra svarbus, nes jei labai vėlai apsispręsim, tai bus labai sudėtinga dalyvauti toje dėlionėje dėl atsakomybės sričių.

Pagal įstatymą, eurokomisarą teikia Vyriausybė, gavusi prezidento pritarimą.

Premjeras Saulius Skvernelis yra sakęs, kad dėl Lietuvos atstovo apsispręs paaiškėjus naujajam Europos Komisijos pirmininkui.

Europos Sąjungos lyderiai dėl naujojo Europos Komisijos pirmininko tarsis birželio 30 dieną.

Dabartinio Lietuvos eurokomisaro, atsakingo už sveikatą ir maisto saugą, Vytenio Andriukaičio kadencija baigiasi šių metų rudenį.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

pritariu

Reikia palaikyti Linkeviciaus svajone. Kuo toliau jis bus nuo Lietuvos, to geriau.

linkeviciau pasitikrink sveikata

pas Veryga..........

SUSIJUSIOS NAUJIENOS