Lietuva ketina siųsti karinius instruktorius į Iraką | Diena.lt

LIETUVA KETINA SIŲSTI KARINIUS INSTRUKTORIUS Į IRAKĄ

  • 1

Lietuva yra pasirengusi siųsti keletą karinių instruktorių į Iraką rengti vietos pajėgas, kurios kovoja su „Islamo valstybe“ pasivadinusia džihadistų organizacija, trečiadienį pranešė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Ministro teigimu, Lietuva taip pat ketina skirti humanitarinę pagalbą medikamentais, prisidėdama prie tarptautinės koalicijos veiksmų prieš grupuotę, kuri valdo teritorijas Irake ir Sirijoje.

„Mes esame apsisprendę paremti koaliciją kovai su teroristais Irake, pirmiausia skirdami humanitarinę medikamentų pagalbą iš mūsų krašto apsaugos sistemos. Taip pat esame pasiruošę prisidėti Irako karių parengimo procese ir skirti savo karinius instruktorius, jeigu bus toks poreikis ir jeigu kartu su koalicijos partneriais bus nutarta formuoti tokią misiją“, - BNS sakė ministras.

Pasak J.Oleko, Lietuva galėtų siųsti „keletą žmonių“. „Mes turime patirtį, prieš aštuonerius metus dalyvavome rengiant Irako karius. Esant reikalui ir poreikiui, tą galėtume pratęsti“, - teigė ministras.

Tarptautinę koaliciją prieš „Islamo valstybę“ buria Jungtinės Valstijos, jos kartu su britais ir prancūzais grupuotės pozicijas atakuoja iš oro. Apie naikintuvų atsiuntimą taip pat paskelbė Belgija, Danija ir Nyderlandai.

Į kovą prieš džihadistus įsitraukė ir kelios arabų šalys - Bahreinas, Jordanija, Kataras, Saudo Arabija ir Jungtiniai Arabų Emyratai.

Stebėtojų teigimu, per atakas jau nukauta per 200 džihadistų kovotojų, taip pat žuvo kelios dešimtys civilių.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

jankis

tikiuosi,kad jie iš tengrįž be galvų

SUSIJUSIOS NAUJIENOS