Lietuva padarė pažangą – nebėra daugiausiai alkoholio suvartojanti valstybė | Diena.lt

LIETUVA PADARĖ PAŽANGĄ – NEBĖRA DAUGIAUSIAI ALKOHOLIO SUVARTOJANTI VALSTYBĖ

Lietuva padarė pažangą ir, kol kas neoficialiais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nebėra pirma pagal alkoholio suvartojimą pasaulyje, sako Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) vadovas Renaldas Čiužas.

„Galiu pasakyti, kad, kalbant apie prasigėrusios valstybės lipduką, jį reikėtų drąsiai nuplėšti: tikrai Lietuvoje šiuo metu taip nėra. Negaliu pasakyti šiai dienai oficialiai, nes nepaskelbta, bet galiu tik pasakyti, kad viena iš mūsų kaimynų turbūt tą lipduką dabar turės“, – LRT radijui antradienį sakė R. Čiužas.

Jis svarstė, jog galbūt 2016 metais paskelbti duomenys, kad Lietuva suvartoja daugiausiai alkoholio pasaulyje – 16,3 litro gryno alkoholio žmogui – privertė sunerimti ir pamąstyti.

Jie traktuoja, kad Lietuva suvartoja 12,7 l gryno alkoholio.

„Ką galiu pasakyti, kad neformalioje diskusijoje su PSO ekspertais kalbant apie 2019 metų rodiklį, Lietuva yra padariusi neblogą pažangą. Jie traktuoja, kad Lietuva suvartoja 12,7 l gryno alkoholio“, – sakė jis.

Vis dėlto NTAKD vadovas teigė, jog šalis vis dar viršija Europos vidurkį, tad tebėra, kur pasistengti.

Rašyti komentarą
Komentarai (15)

O ko jiems taisyti padėtį, kur pinigai, ten ir

PADETIS

Anonimas

barai restoranai ir naktines arklides uzdaryti buvo tai ir sumazejo

Anonimas

Nėra veriagyvio su nupaišyta statistiką, nesame ir daugiausiai geriantys.... Bet atėjo kiti reptiloidai ir tuoj busime laisvai narkotikus vartojantys, jau dabar mokyklose laisvai narkotikai platinami, tik nei veriagyvis nei tuo labiau dabartiniai reptiloidai to nematė ir matyti nenori...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS