Lietuvą pasiekė pirmasis per Lenkiją grįžtančių lietuvių konvojus | Diena.lt

LIETUVĄ PASIEKĖ PIRMASIS PER LENKIJĄ GRĮŽTANČIŲ LIETUVIŲ KONVOJUS

Pirmasis transporto priemonių konvojus iš Lenkijos antradienio rytą kirto sieną, mikroautobusais vykusius Latvijos ir Estijos piliečius policija palydėjo iki Latvijos pasienio.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad iš viso suformuoti keturi konvojai.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas spaudai Giedrius Mišutis BNS sakė, kad konvojus, kuriame buvo 20 transporto priemonių su 71 asmeniu, kirto sieną prieš dešimtą valandą ryte.

„Lenkijos atstovai konvojų palydėjo iki mūsų sienos 9.47 val. per Kalvarijos punktą, iš viso 20 transporto priemonių, iš jų 16-oje buvo Lietuvos piliečiai, keturiuose – Latvijos ir Estijos piliečiai“, – BNS sakė G. Mišutis.

Anot jo, iš viso į šalį jau atvyko 52 Lietuvos piliečiai, taip pat keturi ukrainiečiai ir vienas baltarusis, turintys leidimą gyventi Lietuvoje. Tuo metu keturias transporto priemones su 14 Latvijos ir Estijos piliečių Lietuvos policija palydėjo iki pasienio su Latvija, kaip tai numatyta Vyriausybės nutarime dėl tranzito koridoriaus.

Pavyko suformuoti keturis konvojus, mūsų žiniomis. Lenkija pasakė, kad autobusai ir mikroautobusai bus praleidžiami.

Pavyko suformuoti keturis konvojus

S. Skvernelis Seime teigė, kad iš viso pavyko suformuoti keturis konvojus.

„Pavyko suformuoti keturis konvojus, mūsų žiniomis. Lenkija pasakė, kad autobusai ir mikroautobusai bus praleidžiami. Dabar šiuo metu Lenkijos teritorijoje keturi konvojai važiuoja į Lietuvą, vienas jau pasiekęs Lietuvą, 71 žmogus yra sugrįžęs“, – žurnalistams sakė premjeras.

G. Mišutis teigė, kad pirminiais duomenimis, antrasis konvojus antradienio vidudienį buvo apie 250 kilometrų nuo Lenkijos pasienio su Lietuva, jame vyksta 25 transporto priemonės su 126 asmenimis. 

Vyriausybės vadovas antradienį perpiet Seime žurnalistams sakė, kad traukinio išvažiavimas iš Frankfurto prie Oderio truputį atidedamas.

„Traukinio išvažiavimas atidedamas, matyt, atitinkamai jis pildosi. Tikiuosi, kad jis šiandien vėlai vakare pasieks Kauną. Žiūrėsime, kaip užsipildys keltas“, – sakė S. Skvernelis.

Jis apgailestavo, kad Lenkija uždariusi sienas lietuviams nepaliko laikino humanitarinio koridoriaus, nors neoficialiai buvo žadėjusi tai padaryti.

Kita vertus, premjeras sakė nemanąs, kad ši situacija pakenks tarpvalstybiniams santykiams.

„Nemanau, kad turėtų atsiliepti tarpvalstybiniams santykiams. Tikrai Lenkija padarė ne vieną išimtį ir neviešintą išimtį, bet jie apsisprendė nepraleisti automobilių sausumos keliais ir to laikosi“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Anot jo, sienų kirtimo klausimas turėtų būti aptartas šįvakar nuotoliniu būdu vykstančioje Europos Vadovų Taryboje.

G. Nausėda: lenkų planas nėra idealus, tačiau saugus

Šalies vadovas Gitanas Nausėda teigia, kad, nors lenkų pasiūlytas planas į šalį pargabenti Lenkijos ir Vokietijos pasienyje įstrigusius piliečius nėra idealus, saugiu jį įvardinti galima.

„Darbas siekiant susigrąžinti Lenkijos ir Vokietijos pasienyje esančius mūsų piliečius tęsiasi. Suprantu, kad lenkų pasiūlytas judėjimo būdas nėra idealus. Tačiau įvertinus esamas aplinkybes jis yra saugus“, – feisbuke antradienį teigė prezidentas.

Kartu šalies vadovas pasidžiaugė, kad kelią blokuoti nusprendę Lietuvos piliečiai nuo šio sumanymo atsitraukė.

„Džiaugiuosi, kad pavargę ir nežinioje esantys žmonės išgirdo raginimą nutraukti kelio blokavimą ir negilinti pasienyje susikaupusių problemų. Pagrindinis šiuo metu esantis iššūkis – kelių dešimčių kilometrų ilgio automobilių spūstis, iš kurios mūsų tautiečiai negali ištrūkti. Savo veiksmus aktyviai deriname su Lenkijos ir Vokietijos pareigūnais, kad situacija būtų kuo skubiau išspręsta ir žmonės galėtų pasinaudoti jiems sudarytomis galimybėms grįžti namo. Netrukus turi pasirodyti oficiali informacija apie tai, kaip jiems elgtis toliau. Pirmosios konvojuojamos autobusų grupės jau yra netoli namų“, – rašė prezidentas, pridurdamas, kad pirmadienio vakarą keliskart bendravo su Lenkijos vadovu.

„Vakar keletą kartų šiuo klausimu bendravau su Lenkijos prezidentu Andžejumi Duda. Praėjusią naktį bendravau tiesiogiai su pasienyje esančiais mūsų tautiečiais. Taip pat paprašiau Užsienio reikalų ministerijos teikti informaciją ir būtiną pagalbą ten esantiems žmonėms“, – teigė prezidentas.

Lietuviai Vokietijos ir Lenkijos pasienyje strigo, kai Lenkija uždarė šalies sienas dėl koronaviruso plitimo. Situaciją paaštrino lenkų sprendimas konvojumi nepraleisti lengvųjų automobilių. Jų keleiviams suorganizuotas grįžimas keltu ir traukiniu, bet pasiekti šiuos punktus sudėtinga dėl užkimštų kelių.

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

virusas

Kur, ir kiek laiko truks automobilių "patikra"?Karantinas?

...

Kam mums tos 'šiukšlės'?.. - gerai kad naujosios šiukšlių deginimo gamyklos jau veikia.

Kuisys

Ko jiems tiems gryžtantiems čia reikia Kur buvo ten tegul ir pasilieka Išvyko lengvos duonos ieškot gryžt beviltiška mes jų netoliaruosim Privež bacilų o gydys už mūsų mokesčių mokėtojų pinigus
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS