Lietuva Ukrainos kariuomenei perduoda 1 mln. šaudmenų | Diena.lt

LIETUVA UKRAINOS KARIUOMENEI PERDUODA 1 MLN. ŠAUDMENŲ

  • 25

Pirmadienį Ukrainos karinių oro pajėgų orlaivis iš Lietuvos išgabeno beveik milijoną Lietuvos kariuomenės nebenaudojamų šaudmenų. Jie skirti Ukrainos kariuomenei.

Šie šaudmenys tinka sovietinės gamybos lengviesiems šaulių ginklams – automatiniams šautuvams, kulkosvaidžiams.

Sprendimą dėl šaudmenų perdavimo Lietuvos Vyriausybė priėmė vasario pradžioje.

Perduodamo turto įsigijimo vertė 255,5 tūkst. eurų, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„Turto perdavimas yra nuoseklios ir visapusės Lietuvos paramos Ukrainai dalis, jai stiprinant gynybinius pajėgumus ir užtikrinant savo valstybės nepriklausomybę, suverenumą ir teritorinį vientisumą“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Lietuva jau anksčiau yra perdavusi Ukrainai šovinių, kai kurių ginklų ir ginkluotės elementų. Pirmą kartą tokia siunta Ukrainą pasiekė 2014 metais, kai Rusija aneksavo Krymo pusiasalį ir pradėjo remti separatistus rytinėje šalies dalyje.

Lietuva nuo 2014 metų Ukrainai yra skyrusi paramos už keletą milijonų eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (25)

Jelena

Prie ko dabar Rusiją? Aš ne rusė.

jelenai

Ukrainiečiai tai ne kacapai, paprastu žmonių nežudo, kariauja su burliokais, kurie žudo bet ką ir bet kur. Ir tu tokia pat, perdulkinta fašisto putino propagandos. Tik keista- gyveni Lietuvoj, o garbini ruskiofasistus, tai ko nesinesdini į savo mylima burliokyna? A, tikrai, tavęs ir kitu tokiu kaip tu ir su lazda į moskolija neišvarysi, kam būtumėt kacapai...

Senuks

Rusus gina nuo rusu
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS