Lietuviai kviečiami prisidėti prie tarptautinės upių valymo iniciatyvos | Diena.lt

LIETUVIAI KVIEČIAMI PRISIDĖTI PRIE TARPTAUTINĖS UPIŲ VALYMO INICIATYVOS

  • 2

Lietuviai kviečiami rugsėjo 21-ąją dalyvauti tarptautinėje upių valymo iniciatyvoje ir prisidėti valant Neries ir Nemuno upes.

Kaip trečiadienį pranešė organizatoriai, tikimasi suburti daugiau nei tūkstantį žmonių.

„Net 80 proc. plastiko į vandenynus patenka per upes, todėl upių tarša turi globalias pasekmes. Prisidėdami prie iniciatyvos Lietuvoje mes ne tik saugome savo gyvūniją bei augaliją, bet ir atkreipiame dėmesį į pasaulio ekologines problemas“, – teigia Žaliosios politikos instituto projektų koordinatorė Justina Anglickytė.

Gyventojai bei organizacijos tvarkys upių pakrantes, baidarių ir irklenčių sporto entuziastai švarins vandenį, o narai – upių dugną.

Tarptautinė iniciatyva „River Cleanup“ tuo pat metu vyks 15-oje Europos šalių, o Nerį ir Nemuną kartu su Lietuva valys Baltarusija bei Karaliaučiaus sritis.

Tvarkymas suplanuotas Vilniuje ir Kaune, bet siekiama įtraukti ir nuo didmiesčių nutolusias, prie Neries ar Nemuno esančias vietoves.

„Nerį ir Nemuną pasirinkome ne tik dėl dydžio, bet ir istorinės bei kultūrinės svarbos Lietuvai. Šios upės yra dažnai pagerbiamos literatūros kūriniuose ir eilėraščiuose, prie jų yra įsikūrę svarbiausi miestai“, – pasakoja J. Anglickytė.

Belgijoje kilusi iniciatyva „River Cleanup“ pernai suvienijo 10 tūkst. dalyvių iš 59-ių Europos miestų, pavyko surinkti apie 100 tonų šiukšlių.

Šiais metais projektas išaugo iki dešimties upių tvarkymo: Volgos, Reino, Šeldės, Maso, Drino, Belajos, Dono, Dunojaus, Neries ir Nemuno. Skaičiuojama, kad bendras dalyvių skaičius šiemet turėtų siekti 20 tūkst. žmonių iš 200 miestų.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

o

prieko cia kitos tautos juk pas jas ju ir upes jei turi valykime patys ir nejeskokim sponsoriu nes tik zydai taip daro......

Kaunas

I upes patenka ne tik plastiko bet ir srutu is upeliu.Pav.is Kaune esancio Gryciupio upelio i Nemuna teka nuoplovos ir sriutos.Upelis dvokia.Bet stengiasi tersejai isleisti ta dvoka savaitgali kai visos istaigos dirba.O Kauno savivaldybe . Kauno vandenis tai zino ir toleruoja.manau reikia pradeti nuo upeliu tarsos.Juk negalime tersti gamtos ,upeliu bei upiu.Juk mes tai kvepuojame ir tai mus zudo.Ir labai prasome organizatoriu savanoriu pasidometi tuo upeliu.Juk tai musu namai.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS